Andy Murray, Dubai Açık’ta Denis Shapovalov’a karşı moral yükselten bir galibiyet elde etti | Andy Murray

Andy Murray, Dubai Açık’ın ilk turunda Denis Shapovalov’u 4-6, 7-6 (5), 6-3’lük setlerle mağlup ederek 2024’teki ikinci galibiyetini garantiledi. Üç kez grand slam şampiyonu olan oyuncu, bir dizi ilk tur yenilgisinin ardından emeklilik konuşmalarını savuşturmak zorunda kaldı ve eski bir ilk 10 oyuncusu olan Shapovalov’un açılış setini almasıyla yeni bir hazırlık yapmaya karar verdi.

Murray, 24 yaşındaki rakibinin servis atışında zorlandı, ancak ikinci sette eşitliği bozmak için cesur bir gösteri sergiledi ve iki saat sonra çok ihtiyaç duyulan galibiyeti garantilemek için karar verme aşamasında soğukkanlılığını iki kez kırmak için soğukkanlılığını korudu. 33 dakika.

İkilinin en son karşılaşması Murray ile olmuştu ama bu 2022 yılındaydı ve o bu maça çok ateşli bir formda girmişti. Shapovalov, ikilinin birkaç erken hamleyi değiştirmesinden önce açılış servis oyununda üç as ile niyetinin sinyalini verdi. İlk kırılma noktası fırsatı dokuzuncu oyuna kadar gerçekleşmedi ve Murray 15-40 gerideyken bunu kurtarırken, Shapovalov bir sonraki noktada 5-4 öne geçerek uzun bir rallide onu geride bıraktı.

Murray, ters vuruşuyla Shapovalov’a inisiyatif verip sahaya raketini fırlattıktan sonra hayal kırıklığını gösterdi. Kanadalı oyuncu açılışı iki asla daha kapattı.

Eski dünyanın 1 numarası, ikinci setin başında güçlü bir tepki verdi ve servisinde üç başarılı mücadele üretti. Murray ilk kırılma noktası fırsatını yakaladı ve bu fırsat gelip giderken, 36 yaşındaki oyuncu Shapovalov’u bir sonraki 3-1 öne geçme isteğinde kırmayı başardı.

Shapovalov, Murray’in amacına yardımcı olmak için iki çifte hata yapmıştı, ancak 10 dakikalık bir servis oyununun ardından 137mph’lik bir ası içeren bir servis oyununun ardından bunu pekiştirmeden önce kendi molasıyla hemen karşılık verdi.

Murray, ikinci seti 4-4’te serviste tutmak için savaş becerilerini sergilemek zorunda kaldı ve sonuçta bir eşitlik bozma gerekliydi. Bunu birkaç küçük mola izledi, ancak 75 dakikalık bir maratondan sonra, Shapovalov’un fileye gelmesinden sonra mükemmel bir takasla maçın ilerlemesini sağlayan Murray oldu.

geçmiş bülten tanıtımını atla

İkinci setin sonlarına doğru Shapovalov’un servisi onu hayal kırıklığına uğrattı ve üçüncü sete başlarken iki çift hatayla mücadelesi devam etti. Murray, değerli bir zaferin görüş alanına girmek için bir dizi hızlı tutunma ile sağlamlaşmayı başardı. Kararın sekizinci maçında tutunmak için çok çalışmak zorunda kaldı ve Kanadalı oyuncu, Britanyalıya kariyerinin 500. sert zemin galibiyetini vermek için bir kez daha mağlup oldu.

Murray, “Beş yüz maç çok fazla bir maç, dolayısıyla bununla gurur duyuyorum… bunu başaran çok fazla oyuncu yok” dedi. Yüzeyde yalnızca Roger Federer, Novak Djokovic, Andre Agassi ve Rafael Nadal daha fazla zafer kaydetti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir