Ashworth ve Wilcox yeni Manchester United yapbozunun sonraki parçaları | Manchester United

TYeni Manchester United, Sir Jim Ratcliffe ve Ineos’un rehberliğinde sahada şekillenmeye başlıyor. Son yıllarda bariz bir strateji eksikti ve bunu uygulamak sahadaki başarının anahtarı olacak. Omar Berrada yaz aylarında genel müdür olarak gelecek ve sportif direktör olarak Dan Ashworth ve teknik direktör olarak Jason Wilcox’un eklenmesi için görüşmeler devam ediyor.

Ratcliffe bir üst düzey yöneticiden ne istediğini açıkça ifade etti ve Berrada’yı en büyük hedef haline getirdi. Fransız futbolcunun referansları, Barselona’da geçirdiği zamanın ardından City Football Group’ta (CFG) şehir genelinde 12 yıl çalıştıktan sonra kusursuz hale geldi. Yıllardır Berrada, profesyonel spor organizasyonları tarafından potansiyel bir şirket lideri olarak görülüyor. İlgilenenler arasında NFL franchise’ları da vardı.

Ratcliffe ve Sir Dave Brailsford’un da şeytanlığı var çünkü ezeli rakiplerinden etkili bir figür elde etmek, daha da heyecan verici bir darbe. Berrada, City’nin son transfer görüşmelerinde önemli bir rol oynayan adamla birlikte çalışmış kişiler tarafından eşit derecede saygı duyulan ve sevilen bir isim olduğundan futbolda nadir görülen bir isim.

Berrada, United planlarını erkenden başlattı ve yeni bir yol çizebilecek sıkı bir yönetim ekibi yaratma konusunda çaresizdi. Ashworth ve Wilcox (CFG’de uzun süreli deneyime sahip bir diğeri) onunla görüşmelerde bulundu. Berrada’nın bir başkan yardımcısı atamak istediği ve futbol finans alanından en az bir üst düzey kişiyle bu rol hakkında konuştuğu anlaşılıyor.

Newcastle, Ashworth için en az 10 milyon £ tazminat talep ediyor ve eski beden eğitimi öğretmeninin sözleşmesinin, onun bir takvim yılı boyunca yeni bir kulüpte başlamasını engelleyen bir “bahçe izni” maddesi içerdiği düşünülürse, bu meblağın neredeyse kesin olarak ödeneceği düşünülüyor. yükselmek.

Eğer Manchester United, Ashworth’u bu baharda ya da daha gerçekçi bir ifadeyle yazın isterse, bunun bedelini ödemek zorunda kalacak. Onun gelişi neredeyse kesinlikle futbol direktörü John Murtough’un ayrılışının habercisi olacak ve işe alım departmanında yeni atamalara yol açacak.

Dan Ashworth’un özgeçmişinde FA ve West Brom’da da görev aldığı belirtiliyor. Fotoğraf: Serena Taylor/Newcastle United/Getty Images

Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı, mali güç ve kulübün çekiciliği açısından yaz transfer planlarına yardımcı olacaktır. Ashworth’un 25 yaş altı, gelişme potansiyeli olan oyuncularla sözleşme imzalama konusunda bir geçmişi var. Old Trafford’da güçlendirmek isteyeceği genç kalitede bir çekirdek var.

Ashworth’un taraftarları onun 10 milyon sterlinden fazla serveti olduğunu söylerler ama Newcastle’ın menajeri Eddie Howe hiçbir zaman onun ana amigoları arasında yer almadı. Gerçek bir sürtüşme ve karşılıklı saygı olmamasına rağmen Ashworth, Howe’un yakın çevresine hiçbir zaman kabul edilmedi. Eski Norwich çırağı, diğerlerinin yanı sıra FA’dan Gareth Southgate, West Brom’dan Tony Mowbray ve Brighton’dan Graham Potter ile yaşadığı Howe ile yakınlığı kuramadı.

Ashworth, Newcastle’ın çoğunluk hissesine sahip Suudi Arabistanlılarla iyi ilişkilere sahip olmasına rağmen, Riyad’da her kararın bazen yavaşça, bazen de yavaşça onaylanması gerektiğinden biraz hayal kırıklığına uğradığı anlaşılıyor.

Ashworth’un oyunun en üst kademelerine yükselişinin anahtarı, toplantı odası ile antrenman alanı arasında kusursuz geçiş yapma yeteneğidir. Peterborough’da eğitim ve sosyal yardım görevlisi olarak ilk çıkışını yapan UEFA Pro Lisansı sahibi, “Hem takım elbise hem de eşofmanla rahatım” diyor. Akademi direktörlüğüne yükseldikten sonra Ashworth, West Brom’a taşınmadan önce Cambridge’de benzer bir pozisyona geçti.

Brighton’a gitmek üzere FA’dan ayrıldığında rolünü departmanlar arasında hayati bir kanal görevi gören “tekerleğin göbeği” olarak tanımlamaya başlamıştı. Onu öncelikli olarak bir tür süper yetenek belirleyici olarak görmek yanlış bir isimdir. Kesinlikle Newcastle’da, transferler konusunda son sözü yeğeni Andy Howe’un başkanı olan Howe söylüyor ve Ashworth’un rolü müzakerelerin son aşamalarını yönetmek ve anlaşmaların tamamlanmasını sağlamaktı.

geçmiş bülten tanıtımını atla

Tyneside’da kadın takımının entegrasyonunda ve profesyonelleşmesinde kilit bir rol oynadı, akademinin gözden geçirilmesinde önemli bir rol oynadı, Newcastle’ın köhne antrenman sahasının multimilyon sterlinlik yenilenmesinde yer aldı ve bir psikoloji başkanı atadı.

En önemlisi, ailesinin evi Staffordshire’da bulunan ve Manchester’a Newcastle’dan çok daha yakın olan Ashworth, yürümenin daha iyi olacağı zamanlarda koşmaktan daha iyisini biliyor ve güven oluşturmak için mükemmel iletişim becerilerini kullanma konusunda usta. Onun yaklaşımını kesinlikle takdir ediyorum. Cuma günü şöyle konuştu: “Dan gibi güçlü bir konumda olduğunuzda her şeyi değiştirmek, büyük bir egoyla gelip ‘Yapacağımız şey bu’ demek doğal bir dürtüdür.” “Dan’e yapabileceğim en büyük iltifat bunu yapmamış olmasıdır ve bu çok zor. Mevcut yapıların var olmasını ve ayakta kalmasını sağladı ve biz hala aynı şekilde çalışıyoruz.”

Ashworth’un Newcastle’daki görev süresindeki tek kusur, Sandro Tonali’nin İtalyan bahis düzenlemelerini ihlal ettiği gerekçesiyle 10 ay uzaklaştırılması oldu. Ashworth’un, İtalyan orta saha oyuncusunun Milan’dan 55 milyon sterlinlik transferinin tamamlanmasındaki kilit rolü, yasadışı gözetime başvurmadan Tonali’nin kumar bağımlılığı hakkında bilgi sahibi olmanın imkansız olacağı sonucuna varıldığına inanılan bir adli tıp incelemesinin konusuydu.

Wilcox, Ashworth’un altında çalışacak ve koçluk metodolojisi ve oyuncu geliştirme yollarından sorumlu olacak, sportif direktör ise futbol operasyonlarını kontrol edecek ve işe alımlara liderlik edecek. Wilcox, akademi direktörü olmadan önce Manchester City’nin 18 Yaş Altı antrenörüydü ve konu gelişim olduğunda ona madalyonun her iki yüzünü de anlama fırsatı verdi.

Blackburn’ün eski kanat oyuncusu, Ocak 2023’te Southampton’a geçerek, ilk takımda üst düzey bir görevde şansını denemek istedi ve burada, Premier Lig’den düşmeye başlayan ve meyvelerini vermeye başlayan Russell Martin’in yeniden yapılanmasına yardım etti. Wilcox kuzeybatıdan geliyor ve oyunculuk kariyerinin çoğunu bölgede geçirdi, dolayısıyla Manchester’a geri dönme şansı bir bonus olacaktır.

United’ın hedeflediği kişiler gerekli uzmanlığa ve deneyime sahiptir. Gemiyi Old Trafford’da geri döndürmek büyük bir görev olacak ancak planlama klinik bir şekilde yapıldı. Ratcliffe ve arkadaşlarının idamın eşleşeceğini umması gerekiyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir