Aslef sendikası, Northern ve LNER’deki tren makinistlerinin Mart ayında grev yapacağını duyurdu | Demiryolu taşımacılığı

Aslef sendikasının demiryolu işletmecilerinin ısrarla anlaşmalara uymadığını iddia etmesi üzerine Northern ve LNER’deki tren makinistleri önümüzdeki ay grev yapacak.

Aslef üyeleri 1 Mart’ta greve gidecek ve bu hareketin yolcular açısından büyük bir aksamaya yol açması muhtemel. Her iki şirkette de fazla mesai yasağı 29 Şubat ile 2 Mart tarihleri ​​arasında geçerli olacak.

Northern’ın hizmet kapsamı İngiltere’nin kuzeyinde ve Midlands’ta 500 istasyon LNER ise Hizmetler Londra’dan Yorkshire, kuzeydoğu ve İskoçya’ya doğru koşuyor.

Sendika, LNER ile olan anlaşmazlığının, grev günlerinde trenleri sürmek için yöneticilere ödeme yapılması da dahil olmak üzere bir dizi hizmet anlaşmasını ihlal etmesinden kaynaklandığını söyledi.

Northern ile olan anlaşmazlık, Aslef’in sendika temsilcilerine zorbalık, gözdağı ve gaz verme gibi konularda prosedürlere ve anlaşmalara uymadığına dair inancı etrafında yoğunlaşıyor.

Aslef genel sekreteri Mick Whelan şunları söyledi: “Bu iki şirketin her gün, her hafta ve her ay gösterdiği kötü niyetten artık bıktık.

“Yaptığımız anlaşmalara her zaman sadık kalırız. Bu şirketler, istedikleri zaman özgürce imzaladıkları anlaşmaları bozabileceklerini düşünüyorlar. Ve yanılıyorlar. Bu onların yaylarına yapılan bir atış ve gelecek şeylerin bir işaretidir.

Whelan geçen ay, sürücülerin maaş artışı olmadan geçen yarım on yılın ardından anlaşmazlıklarının “profilini yükseltmek” için greve devam edeceklerini söyledi.

Northern’ın baş işletme sorumlusu Tricia Williams şunları söyledi: “Hepimizin çözmek için olumlu bir şekilde çalıştığı yerel bir anlaşmazlık nedeniyle grev eylemi çağrısı yapılmasına şaşırdık ve hayal kırıklığına uğradık.

“ASLEF’i bir çözüm bulmak ve müşterilerin daha fazla aksamasını önlemek için bizimle birlikte çalışmaya teşvik ediyoruz.”

Bir LNER sözcüsü şunları söyledi: “Öncelikli odak noktamız, ne yazık ki kesinti ve gecikmelere neden olmaya devam edecek olan ASLEF grevleri sırasında müşterilerin yaşadığı aksamayı en aza indirmeye devam ediyor. ASLEF’i, yalnızca demiryolu endüstrisine zarar veren bu uzun süredir devam eden anlaşmazlığa son vermenin bir yolunu bulmak için bizimle çalışmaya devam etmeye teşvik ediyoruz.”

Son grev turu, beş demiryolu işletmecisindeki tren makinistlerinin, ücret ve koşullar konusunda uzun süredir devam eden anlaşmazlık nedeniyle grev eylemini altı ay boyunca sürdürme yönünde oy kullanmasıyla duyuruldu.

geçmiş bülten tanıtımını atla

Chiltern, c2c, East Midlands, Northern ve TransPennine demiryollarındaki üyeler, ezici bir çoğunlukla, endüstriyel eylemin devam etmesi için yasal bir gereklilik olan altı aylık görev süresi lehinde oy kullandı.

Aslef’in ihtilaflı olduğu geri kalan 11 tren işletme şirketinde artık geçerli yetkiler mevcut.

Anlaşmazlık, Aslef’in bu ayın başında çeşitli bölgelerde sürekli grev yapmasına yol açtı ve bu da yaygın iptallere neden oldu.

Whelan şunları söyledi: “Bu sonuçlar, bir kez daha, anlaşmazlık içinde olduğumuz tren işletme şirketleri adına Demiryolu Teslimat Grubu tarafından bize sunulan gülünç teklifin tren makinistleri tarafından açıkça reddedildiğini gösteriyor.

Ancak her zamanki gibi revize edilmiş bir teklif hakkında konuşmaya açık ve istekliyiz. Bu nedenle ulaştırmadan sorumlu dışişleri bakanı veya demiryolu bakanı Huw Merriman’ın gelip bizimle görüşmesini rica ediyoruz”

RDG daha önce slef liderliğinin “demiryolunun karşı karşıya olduğu mali zorluğun farkına varması gerektiğini” ve “ne yazık ki müşterilerimiz için aksamaya neden olacak bu grevlerden kazanan olmayacağını” söylemişti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir