Avustralya – Güney Kore: Asya Kupası çeyrek finali – canlı | Asya Kupası

Önemli olaylar

87 dakika Maçın hikayesini iki istatistikle anlatmak mümkün.

Topa Sahip Olma: Avustralya 31-69 Güney Kore

Gol girişimi: Avustralya 13-2 Güney Kore.

Ve goller: Avustralya 1-0 Güney Kore.

Güncelleme tarihi:

86 dakika: Avustralya’da oyuncu değişikliği Yorgun Martin Boyle’un yerini Cameron Burgess alıyor, bu da 4-2-3-1’den 9-0-0-0-0-0-0-1’e taktiksel bir geçiş anlamına geliyor.

85. dakika: Güney Kore’de oyuncu değişikliği Yang Hyun-jun açık, Kim Tae-hwan kapalı.

84. dakika: Duke’a şans! Oof, Avustralya tatilde neredeyse bunu kesinleştiriyordu. Bos soldan dörtnala koşuyor ve erken bir orta yapıyor, bu da yön değiştiriyor ve uzak direğe Duke’a doğru atıyor. İçgüdüsel olarak topa doğru hamle yapıyor ve kafa atıyor Sadece geniş. Hedeflenecek çok hedef vardı ama yeterli tepki süresi yoktu.

82 dakika Bu ikinci yarıda tam olarak ne yapılacağını bilmek zor. Bir yandan Avustralya, bir dizi çaresiz savunma müdahalesiyle, kıt kanaat geçinerek yaşadı; Öte yandan Güney Kore’nin kaleyi bulan yalnızca iki şutu vardı ve en iyi şans Mitch Duke’a düştü.

81 dakika Matthew Stephens, “Adil olmak gerekirse, Atkinson gerçekten iyi iş çıkardı” diyor.

O yaptı. Güney Kore geniş pozisyonlarda o kadar çok aşırı yük yaratıyor ki, onlara karşı bek oynamak beyin eritecek kadar zor görünüyor. Atkinson zaman zaman açığa çıktı ama bu kaçınılmaz. Ve diğer tarafta Goodwin’in kalesine attığı orta muhteşemdi.

80 dakika Ryan tedavi görüyor. Lee Jae-sung, top için yarışırken yanlışlıkla onun kafasına tekme attı. Ancak Ryan şu anda ayakları üzerinde ve devam etme konusunda iyi görünüyor.

78 dakika Ryan, Lee Kang-in’in zekice yaptığı pasla karşılaştıktan sonra topu hafifçe aşan Lee Jae-sung’un ayaklarına çok cesurca atlıyor.

78. dakika: Güney Kore’de oyuncu değişikliği Hong Hyun-seok, Hwang In-boem’de.

76 dakika Alanın kenarından gelen bir topun üzerine koşan ve Jo’nun üzerinden yandan bir vole atmaya çalışan McGree’nin güzel bir çabası. Biraz fazla üstüne çıkıyor ve top dışarı çıkıyor.

Hazır bu ayağın yan tarafıyla topu okşamaya gelmişken, bu gol çok güzel bir şey.

75 dakika Son sol alanda düzgün bir ver-go oyunu oynuyor ancak yaptığı kesinti Bos tarafından mükemmel bir şekilde okunuyor. Bu hayati bir müdahaleydi.

74 dakika Miller’in ilk müdahalesi, yakın direkte kaleden kaçan Duke’un güçlü bir kafa vuruşuyla karşılaştığı uzun bir atıştı. Jo iki elle iyi bir kurtarış yapmak için atlıyor.

73 dakika: Avustralya’da oyuncu değişikliği Başka bir duraklama ve neden olmasın. Jordy Bos ve Lewis Miller, golcü Craig Goodwin ve kaleci Nathaniel Atkinson’ın yerini aldı. Parçalanmış görünüyor.

71. dakika: Avustralya’da oyuncu değişikliği Orta sahada yeni bacaklar: Riley McGree ve Aiden O’Neill, Connor Metcalfe ve Keanu Baccus’un yerini alıyor.

70. dakika: Güney Kore’de oyuncu değişikliği Lee Jae-sung, Cho Gue-sung’un yerine geçer.

69. dakika: Güney Kore’ye şans! Souttar soldan gelen ortayı kaçırdı ama Cho eliyle topu kontrol edemedi! Topu daha sonra görmüş olmalı. Daha emin bir dokunuş ona altı metreden net bir gol atışı sağlayabilirdi.

Güncelleme tarihi:

68 dakika Seol’un bir başka tehlikeli ortası (sanırım) Souttar’ın yakın direğinde muhteşem bir şekilde kesiliyor. Özellikle ikinci yarıda olağanüstü bir performans gösterdi.

67 dakika Avustralya şu anda çok derin bir savunma yapıyor; bunun kasıtlı bir taktik olduğunu düşünmüyorum, sadece geri püskürtüldüler. İkinci yarıda bir milyon çarpı yaşandı.

Lee Jae-sung, Avustralya kalesinde Matt Ryan ile çarpışıyor. Fotoğraf: Karim Jaafar/AFP/Getty Images

Güncelleme tarihi:

66 dakika Avustralya’nın kazara ya da kasıtlı olarak çok iyi yaptığı şeylerden biri Son Heung-min’i sessiz tutmaktı. Bir süredir sol kanat oyuncusu Hwang’la yer değiştirmemesine şaşırdım, özellikle de Hwang’ın orta pozisyonda veya sağda daha doğal görünmesi nedeniyle.

Güncelleme tarihi:

64 dakika Chris Paraskevas, yazı tipi boyutuyla boş boş oynayarak, “Jurgen Klinsmann’ın buradaki düzeniyle ilgili büyük soru işaretleri var” diye yazıyor. “Topa sahip olma istatistiklerine rağmen, ‘Roos orta sahada önemli anları kazanıyor ve topu ellerindeyken bilinçli bir şekilde hareket ettiriyor.

“Korelilerin yetenek açısından çok ağır olduklarını anlıyorum ama oyunlarında gerçek bir yapı eksikliği var. Avustralya, kıyaslandığında inanılmaz derecede iyi eğitilmiş durumda ve her oyuncu rolünü biliyor. (Ne olursa olsun, bir ekolayzırın hala geleceğini düşünüyorum; ‘Roos’un kaçırdığı çok fazla fırsat var.)

Bence bu biraz sert; özellikle sol kanatta olmak üzere geniş pozisyonlarda alanı iyi kullandılar. Ama Oyun Kalıpları derecesinde başarısız oldum, o halde ne biliyorum.

63 dakika Behich, arkasında Son’un beklediği sol kenar çizgisinden keskin bir kesintiyi ortadan kaldırdı. Birkaç dakika sonra Lee’nin soldan yaptığı sert orta, gerilen Souttar tarafından geride bırakıldı. Avustralya’nın savunması artan baskı altında.

60 dakika Kore, son 16 maçta Suudi Arabistan’a karşı 99. dakikada kazandığı turnuva kurtarışı da dahil olmak üzere son üç maçında geriden geldi ve giderek daha tehditkar görünüyorlar. İkinci yarıda tempoları çok daha iyiydi.

Seol’un şutu direğin hemen altından içeri giriyor ve Ryan tarafından sakince tutuluyor. Bu toplarla baş etmek çok zor olabilir.

57 dakika Güney Kore’nin en tehlikeli saldırıları, bir diğeri sonunda köşeye sıkışan geçişler oldu. Lee’nin sallanan oyuncusu Ryan tarafından yumruklanıyor.

56 dakika Matthew Stephens “Ne Duke ne de Boyle pek olası görünmüyor” diyor. “Sıra Duke’un yerine geçme zamanı geldiğinde Arnie’nin Bruno’nun deneyimini Yengi’ye tercih edeceğinden oldukça eminim.”

Özellikle de hala 1-0 öndeyseniz ve birisinin topu kaldırıp defansları meşgul etmesini istiyorsa.

54. dakika: Avustralya’ya üçlü şans! Aman Tanrım, Socceroos’a 2-0 olmalı. Goodwin, soldaki, uzak direkte işaretlenmemiş Boyle’u seçmek için güzel bir ortayı kıvırdı. İlk kafa vuruşu doğrudan topu kalenin önüne atabilen Jo Hyeon-woo’ya oldu. Boyle’un bir takip vuruşu Jo tarafından zekice engellendi ve ardından Duke ribauntu çıtanın üzerinden voleyle gönderdi.

Top Duke’a garip bir yükseklikte geldi ama yine de çok iyi bir şanstı. Boyle’un ikisi de öyleydi.

Martin Boyle’un Avustralya’ya iki sıfıra ulaşması için büyük bir şansı var! Fotoğraf: Molly Darlington/Reuters

Güncelleme tarihi:

52 dakika Sol bek Seol Young-woo şu ana kadar Güney Kore’nin en büyük hücum tehdidi oldu. Son iki ortanın yanı sıra, ilk yarıda Hwang Hee-chan adına izin verilmeyen golü atan oyuncuydu.

51 dakika Seol’un çok tehlikeli ortasını korner için oyun dışı bıraktıktan sonra havaya yumruk atan Behich hayati bir savunma yapıyor. Cho Gue-sung gol atmak için arkasında bekliyordu.

48 dakika Güney Kore’nin hedefe isabet eden ilk şutu. Canlı sol bek Seol öne çıkıyor ve uzak direğe doğru ilerliyor; burada Lee Kang-in, doğrudan Ryan’a şutunu atmadan önce düşen topu kontrol ediyor. Behich’in baskısı altındaydı, bu yüzden net bir şans değildi.

46 dakika Peeeeeeeeeeep peeeeeeeeeeep! Avustralya ikinci yarıya, bir gol yememenin onları Ürdün’e karşı yarı finale çıkaracağını bilerek başladı.

“Kesinlikle Angeball değil” Matt Leonard diyor. “Daha çok -#ArnieİkinciBall gibi.”

Ama işe yarıyor. Nakavtlı bir oyunda, tam tersi olmaktansa tamamen sığır olmak ve şapkasız olmak daha iyidir.

Güncelleme tarihi:

Aynı zamanda Afrika Uluslar Kupası’nda da çeyrek final hafta sonu. Luke McLaughlin Nijerya-Angola mücadelesinde yaşıyor ve nefes alıyor… yani buna gerek yok.

Güncelleme tarihi:

Yarı zamanlı eğlence

İlk yarı: Avustralya 1-0 Güney Kore

Bakın, eski günlerde bu tür performanslara Mourinho ustalık sınıfı deniyordu. Avustralya sadece yüzde 30 topa sahip olmasına rağmen o kadar iyi savundu ki Kore’nin şutu bile yoktu, boşverin.

Avustralya, büyük ölçüde sıradan olsa da, daha fazla sokak bilgeliğiyle oynadı ve mümkün olan fırsatları yarattı: Connor Metcalfe çok iyi bir fırsatı kaçırdı, ardından giderek etkili olan Craig Goodwin, teknik açıdan başarılı bir voleyle golü attı. Sonuç olarak bu, Avustralya’nın turnuvadaki en iyi 45 dakikasıydı.

45 dakika Souttar, Cho Gue-sung ile kafa vuruşunu kazandıktan sonra biraz sert bir şekilde sarı kart gördü. Zıplarken onu koluyla yakaladı ama ilk bakışta bu en fazla bir serbest vuruş gibi görünüyordu. (Algılanan) faulden ziyade muhalefet nedeniyle sarı kart almış olabilir. Her iki durumda da Avustralya oraya ulaşırsa yarı finali kaçıracak.

44 dakika Çalışkan Boyle, Kore’nin maçtaki ilk korner vuruşunu kabul etti. Yakın karakola doğru gidiyor.

Hwang In-boem’in bir hatasından kaynaklandıKendi alanının kenarındaki zayıf pası Goodwin tarafından durduruldu. Kalabalıktı ancak Avustralya, bir fırsat bekleyerek topu alanın kenarından geçirdi. Sonunda Metcalfe, üst üste gelen Atkinson’a düzgün bir ara pas verdi ve o da uzak direğin ötesinde ilk kez ortayı kaldırdı.

Goodwin geri adım attı, bir süre topun düşmesini bekledi ve ardından yakın direğe Jo Hyeon-woo’nun üzerinden bir vole attı. Bu gerçekten iyi bir sonuç, Endonezya’ya karşı attığı golden pek de farklı değil.

AMAÇ! Avustralya 1-0 Güney Kore (Goodwin 42)

Craig Goodwin’in güvenilir sol ayağı Avustralya’yı öne geçiriyor!

Craig Goodwin Avustralya’ya voleyle gol atıyor! Fotoğraf: Héctor Retamal/AFP/Getty Images

Güncelleme tarihi:

41 dakika Bu kez uzaktan bir vuruş yapan Metcalfe oldu. Çıtayı çok aşıyor ama Triller TV yorumcusunun söylediği gibi iyi pozisyonlara geliyorlar.

38 dakika Boyle 25 metreden şut atıyor ve hemen pişman oluyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir