Beyaz Saray, elektrikli araç şarj noktalarını artırmak için 623 milyon dolarlık finansmanı açıkladı | Biden yönetimi

Joe Biden’ın yönetimi, sıfır karbon taşımacılığına geçişin iklim kriziyle mücadele hedeflerine ayak uyduramadığı yönündeki endişelerin ortasında, ABD’deki elektrikli araç şarj noktalarının sayısını artırmak için 623 milyon dolarlık finansman açıkladı.

Fon, New Jersey’deki apartman blokları için EV şarj cihazları, Oregon’daki hızlı şarj cihazları ve Teksas’taki yük kamyonları için hidrojen yakıt şarj cihazları gibi 22 eyaletteki düzinelerce programa hibe olarak dağıtılacak. Toplamda, iki partili altyapı kanunundan elde edilen paranın ABD toplamına 7.500 şarj cihazı eklemesi bekleniyor.

ABD ulaştırma bakanı Pete Buttigieg, “EV yarışını kazanmak için şarj ağını inşa ediyoruz” dedi.

“Elektrikli araç devrimi gelmiyor, burada. Amerika’nın otomotiv devriminde dünyaya öncülük etmesinin önemini kişisel olarak değerlendiriyorum. Şimdi ikinci bir otomotiv devriminin ortasındayız; Amerika’nın bunu bir kez daha yapması kritik önem taşıyor.”

ABD’de yaklaşık 170.000 elektrikli araç şarj cihazı bulunuyor; bu, Biden’ın göreve gelmesinden önce zar zor görülebilen bir ağdan büyük bir sıçrama ve Beyaz Saray, benzinli ve dizel araçlardan uzaklaşmayı desteklemeye yardımcı olmak için 500.000 şarj cihazı hedefi belirledi.

Biden’ın iklim danışmanı Ali Zaidi, ABD’nin yönetimin şarj cihazı hedefini “karşılama ve aşma” yolunda ilerlediğini söyleyerek, “ABD elektrikli araçlarda küresel olarak liderliği ele alıyor” dedi. “Tamamen net sıfır ulaşım sektörüne ulaşana kadar bu gelişmeyi önümüzdeki yıllarda ve onyıllarda görmeye devam edeceğiz” diye ekledi.

ABD’de elektrikli araç satışları artıyor; geçen yıl ilk kez satılan 1 milyondan fazla yeni EV, tüm araç satışlarının %9’unu oluşturuyor. Ancak bu artışın hızı bir miktar yavaşladı ve Ford, General Motors ve hatta Tesla gibi şirketler son aylarda EV hedeflerini küçülttüler.

Amerikalı sürücüler, çoğunlukla benzinli muadillerinden daha pahalı olan ve giderek genişleyen bir EV yelpazesiyle karşı karşıya kalıyor; bu da pek çok alıcının bu araçlara erişemediği anlamına geliyor. araştırma bulundu Elektrikli araç satın alan kişilerin ortalama hane geliri 186.000 dolardır.

Anketler, potansiyel EV alıcılarının yaklaşık üçte birinin, ABD’deki araba yolculuklarının çoğu toplam olmasına rağmen, şarj altyapısının eksikliği nedeniyle satın alma işleminde indirim yaptığını gösterdi. üç mil veya daha az. Biden’ın 500.000 şarj cihazı hedefi karşılansa bile bu, kirletici araçlardan ılımlı bir geçişi bile desteklemek için gereken miktardan çok daha az. tahminler 2030 yılına kadar 28 milyon veya daha fazla şarj cihazına ihtiyaç duyulacağı belirtiliyor.

geçmiş bülten tanıtımını atla

JD Power’ın elektrikli araç uygulaması genel müdürü Brent Gruber, “Amerika Birleşik Devletleri’nde EV’nin benimsenme oranı, şarj cihazı kurulumunun büyüme oranlarının neredeyse iki katı bir oranda artıyor” dedi. geçen yıl söyledi. “Yeni şarj istasyonlarının inşası talebi karşılayamıyor.”

Bu haftanın başında Çevre Koruma Ajansı, dizel motorlu okul otobüslerinin elektrikli ve daha düşük emisyonlu araçlarla değiştirilmesi için yaklaşık 1 milyar dolarlık hibe sağlanacağını duyurdu. EPA, ülke çapında 7 milyon çocuğa hizmet veren 280 okul bölgesine fon dağıtacak. Şarj altyapısı, dizel otobüslerin aşamalı olarak kullanımdan kaldırılması çabaları açısından da zorluk teşkil ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir