Birleşik Krallık’taki gençler: Komplo teorilerine maruz kalıyor musunuz? | internet

Birleşik Krallık’taki gençlerin üçte birinin iklim krizinin “abartıldığına” ve genç erkekler arasında feminizme karşı bir tepki olduğuna inandığını ortaya koyan araştırmanın ardından, Birleşik Krallık’taki gençler arasında yanlış bilgilerin yayılması ve bölücü anlatılar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyoruz.

ABD’de Dijital Nefretle Mücadele Merkezi (CCDH) tarafından yapılan bir araştırma, gençlerin çevrimiçi komplo teorilerine inanma olasılığının eski nesillere göre önemli ölçüde daha yüksek olduğunu ortaya çıkardı; bu da muhtemelen sosyal medyanın etkisinin altını çiziyor.

Birleşik Krallık’taki gençlerden (18 yaş ve üzeri) bunun arkasında ne olduğunu öğrenmek istiyoruz. Çevrenizdeki insanların tartıştığı ana anlatılar nelerdir?

Nereden geliyorlar ve sizce bunun arkasında ne var; sosyal medya mı yoksa başka bir şey mi? Bu dünya görüşüne katılıyor musunuz, katılmıyor musunuz?

Ayrıca ebeveynlerden, öğretmenlerden ve gençlerle çalışan diğer kişilerden de bilgi almak istiyoruz. Yakın zamanda ortaya çıkan tetikleyicilerin mi yoksa uzun vadeli eğilimlerin bir parçası mı olduğunu düşünüyorsunuz? Nasıl bir etkisi var? Endişeleniyor musun?

Anonim olabilen yanıtlarınız, form şifrelendiğinden ve katkılarınıza yalnızca Guardian’ın erişebildiğinden güvenlidir. Bize sağladığınız verileri yalnızca özelliğin amacı doğrultusunda kullanacağız ve bu amaç için artık ihtiyacımız kalmadığında tüm kişisel verileri sileceğiz. Gerçek anonimlik için lütfen bunun yerine SecureDrop hizmetimizi kullanın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir