Christian Horner, Red Bull’daki davranışlarına ilişkin soruşturmanın ardından aklandı | Christian Horner

Christian Horner, bir kadın personel tarafından kendisine karşı yapılan uygunsuz kontrol davranışı iddialarına ilişkin bağımsız bir soruşturmayla her türlü suçtan aklandı.

Horner defalarca yanlış bir şey yaptığını reddetti ve kendisini güçlü bir şekilde savunacağı konusunda ısrar etti ve Çarşamba günü Red Bull Racing’in ana şirketi Red Bull GmbH, 50 yaşındaki sürücüyü tamamen temize çıkaran soruşturmanın bulgularını değerlendiren bir açıklama yayınladı.

Açıklamada “Bay Horner’a yönelik iddialara ilişkin bağımsız soruşturma tamamlandı ve Red Bull şikayetin reddedildiğini doğrulayabilir” denildi. “Şikayetçinin itiraz hakkı var. Red Bull, soruşturmanın adil, titiz ve tarafsız olduğundan emin. Soruşturma raporu gizlidir ve soruşturmaya yardımcı olan tarafların ve üçüncü tarafların özel bilgilerini içerir; bu nedenle ilgililere saygımızdan dolayı daha fazla yorum yapmayacağız. Red Bull, en yüksek işyeri standartlarını karşılamak için çabalamaya devam edecek.”

Horner henüz herhangi bir yorumda bulunmadı ancak Perşembe günü Bahreyn Uluslararası pistine gelmesi bekleniyor.

Karar, 2005’teki başlangıcından bu yana takımın başında olan 50 yaşındaki sürücünün, Red Bull’un neredeyse dört hafta süren belirsizlik ve dramanın ardından Cumartesi günkü açılış yarışına hazırlanırken Bahreyn’deki operasyonları yöneteceği anlamına geliyor.

Şirket, Horner’ın görevinde kalıp kalmayacağına dair herhangi bir yorumda bulunmadı ancak cevaplanacak bir dava olmadan, soruşturma devam ederken niyetinin ne olduğunu açıkça belirttiği gibi, Red Bull Racing’in hem takım patronu hem de CEO’su olarak görevlerine devam etmesi bekleniyor. devam ediyor.

İki hafta önce bu yılın aracının lansmanında, “Bu takıma kesinlikle bağlıyım, en başından beri buradayım, bu takımı ben kurdum” dedi. “Yol boyunca inişler ve çıkışlar oldu, 113 yarış kazandık, 19 sezonda yedi pilotlar dünya şampiyonluğu, altı takımlar dünya şampiyonluğu kazandık. Bu artık tarih kitaplarında var ama önemli olan ileride ne olacağıdır. Odak noktam geleceğe odaklanıyorum.”

Duyuru, iddiaların niteliği ve soruşturmanın ilerleyişi hakkında haftalardır süren spekülasyonları beraberinde getiriyor. Ne Red Bull Racing ne de ana şirket herhangi bir ayrıntıyı açıklamadı, bu da spekülasyonları ve söylentileri körükledi ancak Horner, tamamen masum olduğunu savundu.

Soruşturma devam ederken Horner görevinden uzaklaştırılmadı ve yeni sezona hazırlanan takımın günlük işleyişine devam edildi. Horner’ın destekçileri, Horner’ın Red Bull’daki güç mücadelesinin kurbanı olduğuna dair imalarda bulunarak, konunun ele alınışının, destekçisi ve arkadaşı, Red Bull’un sahibi Dietrich’in ölümünden sonra “kanatlarını kesme” çabası olduğunu açıkladı. Takım kurulduğunda onu yönetmesi için onu getiren Mateschitz. Ancak şirketin kurucusu Chaleo’nun şirketin %51 hissesine sahip olan Taylandlı oğlu Chalerm Yoovidhya tarafından desteklendiği bildirildi.

Red Bull, soruşturmayla ilgili herhangi bir zaman çizelgesinin olmadığını ve sonuca ulaşana kadar devam edeceğini ancak soruşturmanın çözülmesi yönünde artan baskının bulunduğunu açıkça belirtti. F1’in sahipleri, bunun spora olumsuz yansıması nedeniyle bu durumun hızlı bir şekilde sonuçlandırılması çağrısında bulunurken, 2026’da Red Bull ile motor ortaklığına hazırlanan Ford da iddiaların çözümsüz kalmasından duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi.

Red Bull GmbH 1 Şubat’ta bir soruşturma başlatacağını açıkladığında Horner’ın gafil avlandığı anlaşılmıştı. O zamanki açıklamada şöyle deniyordu: “Şirket bu konuları son derece ciddiye alıyor ve soruşturma mümkün olan en kısa sürede tamamlanacak.”

Ancak şikayetçinin kimliği açıklanmadı ve Horner’ın “kontrolcü” davranış kullandığı iddiası dışında şikayete ilişkin herhangi bir ayrıntı verilmedi.

Hızlı rehber

Spor son dakika haber uyarılarına nasıl kaydolabilirim?

Göstermek

  • Guardian uygulamasını iPhone’daki iOS App Store’dan veya Android’deki Google Play mağazasından ‘The Guardian’ı arayarak indirin.
  • Zaten Guardian uygulamanız varsa en son sürümde olduğunuzdan emin olun.
  • Guardian uygulamasında sağ alttaki Menü düğmesine dokunun, ardından Ayarlar’a (dişli simgesi) ve ardından Bildirimler’e gidin.
  • Spor bildirimlerini açın.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Orijinal açıklama yayınlandığında F1 komisyonu toplantısında bulunan Horner, katılımcılara herhangi bir haksızlık yapılmadığını hemen reddetti ve bunu Hollandalı medya kuruluşu De Telegraaf’a tekrarlayarak, soruşturmanın hazırlıklar sırasında devam etmesi nedeniyle “Bu iddiaları tamamen reddediyorum” dedi. yeni sezon.

Bununla birlikte, Red Bull şefinin geleceği soruşturma sırasında belirsiz kalmıştı ve kendisi, Londra’nın merkezinde (9 Şubat) soruşturmayı yöneten, adı henüz açıklanmayan İngiliz avukatla yaptığı ve sekiz saat sürdüğü anlaşılan bir toplantıda kendisini uzun uzadıya savundu. sabah ve öğleden sonra, beklendiği gibi hemen herhangi bir karar açıklanmadı.

Red Bull Racing toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Soruşturma tamamlanmadan yorum yapmak uygun olmaz” dedi.

Yeni otomobilin lansmanında Horner, herhangi bir yanlışlık yaptığını reddettiğini yineledi. “Sürece güveniyorum, süreçle çalışıyorum” dedi. “Hakkımda ileri sürülen her türlü iddiayı kesinlikle reddediyorum.”

Ana şirketin soruşturmanın bulgularını inceledikten sonra cevap verecek bir davası olmadığına karar vermesiyle birlikte, Red Bull iki yıllık hakimiyetin ardından takımlar ve sürücüler şampiyonasında ikili şampiyonluklarını korumaya çalışırken Horner Bahreyn’de önde ve merkezde olacak. .

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir