Donanma komutanı, denizci sıkıntısına rağmen taahhütlerini yerine getirebileceğinden ’emin’ – Ulusal

Personel eksikliğine rağmen Koramiral Angus Topshee, Kanada Kraliyet Donanması’nın taahhütlerini yerine getirme becerisine “güveniyor”.

“Şu anda karşı karşıya olduğumuz en büyük zorluk personel. Yani Donanma’da genel olarak yaklaşık yüzde 20 eksiğimiz var” dedi. Batı Bloğu Ev sahibi Mercedes Stephenson.

“Özellikle eksik olduğumuz alanlardan bazıları – (örneğin) gemileri idare edebilmek için ihtiyaç duyduğumuz denizcilik teknisyenleri – onlar tesisi işleten, motorları çalıştıran, gemiyi çalıştıran kişilerdir. güce, ısıya ve denizde çalışabilmek için gereken diğer her şeye sahip.”

Koramiral, Kasım ayının sonunda, Kanada Silahlı Kuvvetleri’nde (CAF) işe alım zorluklarının karşı karşıya olduğu gerçeğini vurgulayan “Kanada Kraliyet Donanması’nın Durumu” adlı bir video yayınladığında Donanma “kritik bir durumdaydı”. ) operasyonel hazırlığı engeller.

Hikaye reklamın altında devam ediyor

Videoda, bu denizcilik teknisyenlerinin yıpranma oranının iki günde bir işten ayrıldığını söylüyor.

“Yani, elimizde ancak yetecek kadar var ve bunları mümkün olduğu kadar çabuk büyütüyoruz. Ancak Kanada’da Donanmaya katılmak isteyen herkesi işe alsam bile, hepsini ihtiyacımız olan seviyeye eğitmemiz beş ila 10 yılımızı alır,” dedi Topshee Stephenson’a.

“Videoyu yayınlamamızın nedenlerinden biri de bu. Videonun dahili olarak, tüm insan kaynakları konularımıza, kuruluşumuzu nasıl yönettiğimize, mesleklerimizi nasıl bölüştürdüğümüze ve gemideki tüm işlevlere göz atmamız gerektiğini gerçekten açıkça ortaya koyan bir eylem çağrısı olması amaçlanmıştı. .”


Videoyu oynatmak için tıklayın: 'Savunma bakanı görüşmelerde 'önemli' askeri yatırımlar planlandığını söylüyor'


Savunma bakanı, görüşmelerde ‘önemli’ askeri yatırımlar planlandığını söyledi


Mürettebat eksikliğine rağmen Topshee, Donanmanın Hint-Pasifik Stratejisi ve Operasyon Güvencesi kapsamında üç gemiyi konuşlandırmak da dahil olmak üzere operasyonel taahhütlerini yerine getirebileceğini, ancak işlerin ters gitmesine çok az yer olduğunu söylüyor.

Hikaye reklamın altında devam ediyor

“Kanada ve Kanada’nın denizcilik çıkarlarını korumak için yapmamız gereken bir dizi farklı taahhüt var ve tüm bu gereklilikleri yerine getirmeye devam edeceğimizden eminim. Ancak işler iyi gitmezse bunları karşılayamama ihtimalimiz var” dedi Topshee.

En son Ulusal haberleri alın. Her gün e-postanıza gönderilir.

Savunma Bakanı Bill Blair’in sözcüsü Daniel Minden yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, bakanın Topshee’nin CAF ve Donanmanın zorluklarla karşı karşıya olduğu yönündeki değerlendirmesine katıldığını ve Topshee’nin bunun üstesinden gelmenin yollarını bulma konusundaki güvenini yansıttığını söyledi.

“Kanada Kraliyet Donanması’nın yarının zorluklarıyla başa çıkmasına yardımcı olmak için önemli yeni yatırımlar yapıyoruz. Altı yeni Arktik ve Açık Deniz Devriye gemisine yatırım yapıyoruz; bunlardan dördü halihazırda teslim edilmiş durumda. Amiralin de belirttiği gibi bunlar deniz kuvvetleri kapasitemizi önemli ölçüde artırıyor” diye yazdı Minden.

“Ayrıca iki Müşterek Destek Gemisine ve Kanada’da inşa edilen 15 Kanadalı Yüzey Savaşçısından oluşan yeni bir filoya da yatırım yapıyoruz. Bu, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Kanada’nın en büyük gemi inşa girişimi olacak. Bu projenin 25 yıl boyunca 10.000 kişiye istihdam yaratması ve bunu sürdürmesi ve uluslararası taahhütlerimizi yerine getirmeye devam edebilmemiz için RCN’ye Kanada’da inşa edilmiş modern, son teknolojiye sahip gemiler sağlaması bekleniyor.”

Minden daha sonra Blair’in geçen ay Halifax’ta yaptığı, gemi inşa taahhütlerini tamamlamak üzere 188 milyon dolarlık yeni bir deniz eğitim merkezi inşa etme planlarıyla ilgili bir duyuruya dikkat çekti.

Hikaye reklamın altında devam ediyor


Videoyu oynatmak için tıklayın: 'Rusya, Karadeniz'de uyarı ateşi açtı ve tarafsız ticaret gemisine bindi'


Rusya, Karadeniz’de uyarı ateşi açtı ve tarafsız ticaret gemisine bindi


Donanmadaki safların güçlendirilmesine yardımcı olmak amacıyla daha fazla program da tanıtıldı. Daimi ikamet edenler artık CAF’a kaydolma hakkına sahip ve Mart ayında Donanma Deneyim Programı başlatıldı.

Bu program, bireylerin bir kariyer yolunu seçmeden veya hizmetin kendilerine göre olmadığına karar vermeden önce çeşitli denizcilik ticaretlerini denemek için bir yıllık sözleşme imzalamalarına olanak tanır.

Topshee, Donanmanın önümüzdeki zorlukların üstesinden gelme becerisine güvenmesine rağmen, daha fazla gemi, daha fazla personele ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor.

“Yani gelecekteki filonun teslimatı açısından gelecek yıl çok şey olacak” dedi. “Zorluk şu ki, tüm bu gemileri hizmete sokmak zaman alıyor ve onları işletmek için denizcilere ihtiyacımız var.”

&copy 2023 Global News, Corus Entertainment Inc.’in bir bölümüdür.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir