Eğlenceli mi? Microsoft, yeni Indiana Jones oyununu duyurdu | Oyunlar

Tarih tam anlamıyla ışıltılı Indiana Jones video oyunlarıyla dolu değil. Güzel LucasArts macerası The Fate of Atlantis; oldukça iyi Lego oyunları; düzgün İmparatorun Mezarı; prezentabl SNES yan kaydırma çubuğu, Greatest Adventures… iyi oyunlar, ancak Knights of the Old Republic gibi markayı aşan çok az klasik var. Belki bu değişmek üzeredir.

Microsoft’un Perşembe akşamı yayınlanan en son Developer Direct çevrimiçi etkinliği sırasında şunları gördük: 12 dakikalık ön izleme Raiders of the Lost Ark ile Last Crusade arasında geçen, dünyayı dolaşan birinci şahıs macerası Indiana Jones and the Great Circle. Proje üç yıl önce ortaya çıktı ama bu gördüğümüz ilk görüntüler ve umut verici şeyler. Nazileri var, kırbaçları var, çöllerde, mezarlarda Dr. Jones var ve köhne üniversite binalarında Denholm Elliott’la tartışıyorlar; ve hepsi dünyayı kapsayan bir çemberle aynı hizada olan uluslararası antik anıtlar ağıyla bir şekilde bağlantılı olan çalıntı bir eseri içeren bir hikayesi var.

Indiana Jones ve Büyük Çember. Fotoğraf: Microsoft/MachineGames

İlginç bir şekilde, etkinlik sırasında gösterilen uzun tanıtım videolarının çoğu, oyunun neden birinci şahıs bakış açısını kullandığını açıklayan geliştirici MachineGames’e verildi. Kıdemli anlatı tasarımcısı Edward Curtis-Sivess, “Oyunumuz tamamen sizi Indie’nin yerine koymak, onun gördüklerini görmenize ve ne hissettiğini hissetmenize olanak vermekle ilgili” diyor. “Biz MachineGames olarak bunu en iyi birinci şahıs bakış açısıyla yapıyoruz. Maceraya yakın ve kişisel olmanın önemli olduğuna inanıyoruz.” Endişe muhtemelen Indiana Jones’un görünüşünün o kadar ikonik olması ki, hayranlar onu ekranda dolaşırken görmeyi özleyecekler. Gerçekten de Raiders of the Lost Ark’a en çok şey borçlu olan iki büyük oyun serisi – Uncharted ve Tomb Raider – her ikisi de Indy serisinin sinematik hissini taklit etmek için üçüncü şahıs bakış açısını kullanıyor.

Gerçekten de bu oyun, bu iki serinin mirasının altından çıkarak harika bir iş çıkaracak. Her ikisi de sinematik bulmaca dolu aksiyon-macera türünü yaptılar ve bu türün birçok geleneğini oluşturdular. Örneğin The Great Circle’da Indy’ye, Nathan Drake’in sömürge suçlarındaki ortağı Elena Fisher’ı hatırlatan Gina Lombardi adında inatçı bir gazeteci eşlik ediyor. Aynı zamanda, muhtemelen bir kapıyı açmak için taş çarkların yerleştirilmesi gereken bir mezarın içinde yer alan bazı çevresel bulmacalar da olacak gibi görünüyor; bu, örneğin Uncharted 3, Tomb Raider oynayan herkese çok tanıdık gelecektir. : Yıldönümü veya Indiana Jones’tan ilham alan herhangi bir sayıda macera. Video ayrıca, düşman devriye rotalarını gizlice inceleme ve inceleme fırsatıyla birlikte, önemli sabit konumlar boyunca birden fazla rota vaat ediyor. Yine Nathan ve Lara bunu yıllardır yapıyorlar.

Ama bu, Wolfenstein serisini zekice yeniden başlatan MachineGames; yerleşik konseptleri alıp tuhaf yeni bir dönüş eklemeye alışkın bir stüdyo. Bağımsız yapımı ekranda görememekten endişe duyanlar için bu ekip, oyunda nadiren görülen baş kahraman BJ Blazkowicz’e gerçek detay ve karakter kazandırdı. Ve biz öyle Indy’yi görmeye gidiyorum. Videoda, oyunun belirli bölümlerinde kameranın üçüncü kişiye açılacağı vurgulanıyor ve tabii ki ara sahnelerde çok ikna edici bir Harrison Ford modeli de mevcut. Karakter ayrıca, The Last of Us’tan Joel olarak tanınan, video oyunlarının kraliyet ailesi üyesi Troy Baker tarafından da ustaca seslendiriliyor.

Indiana Jones ve Büyük Çember.
Indiana Jones ve Büyük Çember. Fotoğraf: Microsoft/MachineGames

Ancak daha umut verici olan, klasik Indy kinayelerinin uygulanmasıdır. Görünüşe göre kırbacı bir silahın yanı sıra bir geçiş aracı olarak da kullanılabilir ve o gürleyen yumruk ses efektleriyle gerçek yumruk dövüşleri yaşıyoruz. Ayrıca kibirli Nazi düşmanı Emmerich Voss, klasik Indy yemeğidir. Oyunun başında Indy’nin işyeri Marshall College’dan görünüşte önemsiz bir eseri çalarken görülen korku filminin cesur ismi Tony Todd’un rolünü görmek de harika.

geçmiş bülten tanıtımını atla

The Great Circle’ın Indiana Jones’un fikir, görüntü ve aksiyon hazinesini yağmalayan iki oyunla mücadele etmek zorunda kalması haksızlık gibi görünüyor. Ama elbette Lucasfilm mirasına sahip: karakter ve onun evreni, kırbaç, o skor ve onlarca yıllık iyi niyet. Plus MachineGames ilgi çekici ve kendine özgü fikirlerden korkmayan, gerçekten ilginç bir stüdyodur. Eğer Indy, genç gaspçılarına karşı zafer kazanacaksa, onlara çok ihtiyacı olacak.

Indiana Jones and the Great Circle bu yılın sonlarında Xbox ve PC’de yayınlanacak

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir