İskoçya – İngiltere: Altı Ulus 2024 – canlı | Altı Ulus 2024

Önemli olaylar

GOL DÜŞÜYOR! İskoçya 17 – 13 İngiltere (George Ford)

36 dakika. İngiltere topun üstünde ama İskoçya 22’ye yakın hücumda beceriksiz. Ragbi sahasında %7’den fazla saçmalığa tolerans göstermeyen Ford, bu aşamaların bu eşiğe ulaştığına karar verir ve topu ister ve 35 metreden güzeli yerleştirir. .

E-posta bağlantısı

CEZA! İskoçya 17 – 10 İngiltere (Finn Russell)

34 dakika. İskoçya’nın Roots’un ofsayta yakalanmasıyla bir kez daha 22’de bulunmasıyla İngiltere’nin erken vaatleri boşa çıkıyor. Çok tekmelenebilir ve Russell mantıklı bir şekilde direkleri işaret ediyor ve üzerinden geçiyor.

E-posta bağlantısı

Güncelleme tarihi:

DENEMEK! İskoçya 14 – 10 İngiltere (Duhan van der Merwe)

29 dakika. İskoçya yarı sahasında top Furbank’ın elinden sekiyor ve Jones’a düşüyor, Van der Merwe’ye doğru fırlıyor, o da Roots’un etrafından dolaşıyor ve sol taç çizgisinin 50 metre, santim uzağında gaz vererek koşuyor. Kendi tarafını öne geçirmek için muhteşem bir bitiriş!

Russell iki tane ekliyor.

Duhan van der Merwe, İskoçya’nın İngiltere’ye karşı ikinci denemesini yapıyor. Fotoğraf: Stu Forster/Getty Images
E-posta bağlantısı

Güncelleme tarihi:

28 dakika. İngiltere’nin son atağı, Daly’nin köşeye bir tekme atmasından önce 6 aşamaya kadar sürüyor, ancak kazanmak için elinden geleni yapmasına rağmen yalnızca çizgiyi aştığında izleyebilir.

E-posta bağlantısı

24 dakika. İngiltere, İskoçya hattından on metre uzakta bir hat çıkışından bir darbe aldı ve Ben Earl’ün koptuğunu ve 5 metre hattına sarılmadan ve sürüklenmeden önce ileri doğru ilerlediğini gördü.

İskoçya düzenli kadrodan uzaklaştı.

E-posta bağlantısı

DENEMEK! İskoçya 7 – 10 (Duhan van der Merwe)

19 dakika. Çok güzel bunu dene. Tuipulotu çizgiye gidiyor ve muhteşem kısa bir açıyla Jones’un üzerine atlıyor, bu da onu yıldırım savunmasının arkasına yerleştiriyor ve 30 metre koşuyor. Furbank tarafından aşağı çekildi ancak yerden van der Merwe’ye, kanadından büyük bir destek hattı üzerinden doğrulmayı ve sağa doğru ilerlemeyi başardı.

Russell dönüşümün ayrıntılarına giriyor.

Duhan van der Merwe, Ben Earl’ün İskoçya adına bir sayı yapma mücadelesini savuşturuyor. Fotoğraf: Stu Forster/Getty Images
E-posta bağlantısı

Güncelleme tarihi:

18 dakika. Duhan Van Der Merwe kanattan çıkıp Ford’a doğru hızlı bir koşu yapıyor, Ford da ustaca bir kolunu topa sokarak topu büyük kanat oyuncusunun elinden kurtarıyor. Lawrence topu düşürmek için harekete geçmeden önce İngiltere topa geri döndü.

Her takım için sonraki aşamalarda benzer bir model tekrarlandı. Denemeden bu yana çok fazla enerji, sınırlı kalite.

E-posta bağlantısı

CEZA! İskoçya 0 – 10 İngiltere (George Ford)

14 dakika. İngiltere’nin vuruş oyunu, Kinghorn’a topu alırken her türlü sıkıntıyı yaşatmak için iyi; zaten iki kez başarısız oldu. Sonuncusu, konuk takımı tekrar atağa geçirmek için Itoje tarafından yakalandı ve İskoçya, çabalarken penaltıyı kabul etti.

Ford onu deviriyor.

E-posta bağlantısı

11 dakika. İskoçya’nın orta alanda bir miktar topa sahip olarak bu oyuna geri dönme şansı var, ancak aceleye getiriliyorlar ve topun çizginin arkasına uçmasına neden oluyorlar. İngiltere her tarafa kaynıyor ama bir darbe var.

Furbank, şu ana kadar İngiltere hücumunda ve şeklinde devrim yaratan ilk alıcıyı oynamak için şimdiden harekete geçiyor.

E-posta bağlantısı

8 dakika. Millar-Mills’in ilk işi, bir hücumu engellemektir ama bunu başaramaz ve penaltı verir. Tekrarda Genge düz gitmiyor gibi görünüyor, ancak çağrı İskoçya’ya karşı.

E-posta bağlantısı

6 dakika Zander Fagerson SED nedeniyle görevden alındı, yerine Eliott Millar-Mills getirildi.

E-posta bağlantısı

DENEMEK! İskoçya 0 – 7 İngiltere (George Furbank)

5 dakika. Maçın ilk hücumu, İskoçların erken karşılaşması için İngiltere’ye bir serbest vuruş kazandırıyor. Ziyaretçiler başka bir hücuma geçiyor ve ilk aşamada Earl topa sahip oluyor ve Earl, Daly’yi bulmak için Care’e gidiyor, ardından Furbank gol atmak için çizgiye katılıyor. Bu çok hoş bir ilk aşama hamlesiydi, harika bir şekilde uygulandı ve şimdiden Furbank’ın neden takımda olduğunun bir göstergesiydi.

Ford dönüşüyor.

İngiliz George Furbank skoru açtığı için memnun görünüyor. Fotoğraf: Scott Heppell/AP
E-posta bağlantısı

Güncelleme tarihi:

3 dakika. Orta sahadan İngiltere’nin bir miktar topa sahip olması Chessum’un İskoç 22’ye doğru ilerlemesine neden oluyor, ancak orta sahada kötü bir pas çalınınca topu sola hareket ettirme planı bozuldu.

E-posta bağlantısı

1 dakika. Blair Kinghorn, kısa sürede kendi yükünü boşaltmak için Tuipulotu’ya koşmak üzere ileri doğru ilerliyor. Top hızla sola doğru hareket ediyor, ancak son pas çılgınca ve temas halinde.

İskoçya’nın müzikle birlikte ölmeyeceğinin ilk işaretleri.

İskoçyalı Blair Kinghorn, İngiltere’den Henry Slade’in baskısı altındayken yüksek top iddiasında bulunuyor. Fotoğraf: Stu Forster/Getty Images
E-posta bağlantısı

Güncelleme tarihi:

BAŞLAMAK!

George Ford kısa gönderiyor. Oyun başlıyor.

E-posta bağlantısı

Yetkililer

Hakem: Andrew Brace (IRFU)
1. Yardımcı Hakem: Chris Busby (IRFU)
2. Yardımcı Hakem: Eoghan Cross (IRFU)
TMO: Marius Jonker (SARU)

E-posta bağlantısı

Jamie George, çarşamba günü annesini kaybettiği bu inanılmaz duygusal haftada, tüneldeki İngiltere hattının başında yer alıyor.

Takımı ve İskoçyalı oyuncular Kalküta Kupası’nın önünden geçerek ışıklandırılmış akşama doğru yola çıkıyorlar.

E-posta bağlantısı

Maçı beklerken okuyun

E-posta bağlantısı

İskoçya taraftarları, yanılıyor muyum ve gerçekten kendinize çok güveniyor musunuz? Peki siz İngiltere’dekilerin bu yeni takım seçimi hakkında iyi hisleri var mı? Bu soruları veya diğerlerini e-posta yoluyla yanıtlayın veya X’te

E-posta bağlantısı

Takımlar

Gregor Townsend, Blair Kinghorn’u bek pozisyonuna, Kyle Steyn’i ise kanat pozisyonuna geri getirdi. Ayrıca Jamie Ritchie’nin Matt Fagerson’un yerine arka alanda geri dönüşü var, bu da İskoç koçunun topun ağırlığını taşıma konusunda biraz daha fazla yetenek istediğini gösteriyor.

İngiltere adına George Furbank, 15 yaşındaki Freddie Steward’ın önünde şaşırtıcı bir seçim oldu. Leicesterli oyuncu Galler karşısında maçın adamıydı, ancak Borthwick açık bir şekilde bek oyuncusundan bu hafta biraz daha fazla hareket kabiliyeti ve kontrol istiyor ve bu yüzden Northampton oyuncusuna da izin verdi. başını salladı. Ollie Lawrence sakatlıktan dönerek 2023’teki umut verici uluslararası formuna iç pivotta devam ederken, Alex Mitchell’in sakatlığı Danny Care’i hücum yarının başında oyuna dahil ediyor.

İSKOÇYA Blair Kinghorn; Kyle Steyn, Huw Jones, Sione Tuipulotu, Duhan van der Merwe; Finn Russell (yardımcı kaptan), Ben White; Pierre Schoeman, George Turner, Zander Fagerson, Grant Gilchrist, Scott Cummings, Jamie Ritchie, Rory Darge (yardımcı kaptan), Jack Dempsey.

Değiştirmeler 16 Ewan Ashman, 17 Alec Hepburn, 18 Elliot Millar-Mills, 19 Sam Skinner, 20 Andy Christie, 21 George Horne, 22 Ben Healy, 23 Cameron Redpath.

İNGİLTERE George Furbank; Tommy Freeman, Henry Slade, Ollie Lawrence, Elliot Daly; George Ford, Danny Care; Ellis Genge, Jamie George (kaptan), Dan Cole, Maro Itoje, Ollie Chessum, Ethan Roots, Sam Underhill, Ben Earl.

Değiştirmeler 16 Theo Dan, 17 Joe Marler, 18 Will Stuart, 19 George Martin, 20 Chandler Cunningham-South, 21 Ben Spencer, 22 Fin Smith, 23 Immanuel Feyi-Waboso.

E-posta bağlantısı

Önsöz

Dünya belirsizlik ve endişeyle dolu ve her gün yeni ikilemler ortaya çıkıyor. Enerji faturam Lüksemburg’un GSYİH’sına benzemeyi bırakacak mı? Balon çayı neden bu kadar popüler? Aşk Adası All Star tam olarak nedir? Danny Care yaşı hakkında yalan mı söylüyor?

Bu çalkantılı dönemde mutlak bir bankacının olması gereken şeylerden biri İskoçya’nın İngiltere’yi yeneceğidir. Gregor Townsend’in takımının galibiyeti, takımın gücü ve İngiltere’nin şu ana kadarki heyecanı ile birleştiğinde bu turnuva İskoçyalı taraftarları rahatlatmalı ve akşamın erken saatlerindeki eğlencenin tadını çıkarmaya hazır hale getirmelidir.

Ancak bu taraftarlar ya da destekledikleri takım bu şekilde hareket etmiyor. İskoçya, iki rahat galibiyetin ardından oldukça iyi bir şekilde ikinci sırada yer almalı, bunun yerine bugün masada birini kazıyıp birini çöpe atan rakiplerinin gerisinde kalıyorlar. Haymarket Terrace’ta dolaşırken hayranları tedirgin edecek şey, beklendiği zaman teslimatı yapma konusundaki bu anlaşılmaz beceriksizliktir.

İngiltere daha az beklentiyle geliyor ve ev sahibi takımın favori olduğu yönündeki doğru konuşmalar, çok övülen ancak henüz görülmemiş daha özgür Borthwick oyun planının ilkbaharın başındaki parlak günlere girmesine izin veren bir kısıtlama eksikliğine yol açabilir.

Bu bir kraker olmalı. İskoçya şu anda Avrupa’nın form bakımından en iyi ikinci takımı olduklarını vurgulamak istiyor; İngiltere ise Auld Enemy’e karşı kayıpların çürümesini durdurmaya kararlı olacak.

Başlamak: 16.45 GMT.

E-posta bağlantısı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir