Kyogo Furuhashi, 10 kişilik Rangers’ın uzanmayı reddetmesinin ardından hayati Celtic galibiyetini geride bıraktı | İskoçya Premier Ligi

İskoçya Premiership sezonundaki son ivme değişikliği Brendan Rodgers için uygun bir zamanda gerçekleşti. Rangers, Celtic Park’a en eski rakiplerini beş puan geride bırakarak geldi ancak ellerinde iki maç vardı. Tesellisiz kaldılar; Philippe Clement, nihayet görevdeki 17. maçında yenilginin tadına vardı.

Clement için bir diğer kötü haber ise Celtic’in Ocak ayında önemli ölçüde güçlenmesinin muhtemel olması. Celtic burada pek ikna edici değildi ve James Tavernier’in son serbest vuruşundan korktu. Ancak bu fikstürde sonuç her şeydir. Celtic’in Rangers’ın yükselişini durdurmanın bir yolunu bulması gerekiyordu.

Rangers’ın oldukça iyi performans gösterdiği ilk yarıda Paulo Bernardo, Celtic’in sinirlerini yatıştırdı. Misafir takım Luis Palma’nın kornerini geçmeyi başaramadı ve Bernardo, topu kaleye atmadan önce serbest kalan topla buluştu. Rangers daha sonra Alistair Johnston’ın elle oynaması nedeniyle penaltı verilmemesi nedeniyle mağdur olacaklardı, ancak televizyon resimlerinde olayın öncesinde ofsayt olduğu görülüyordu.

Rangers oyuncusu Leon Balogun hakem Nick Walsh tarafından kırmızı kartla cezalandırıldı. Fotoğraf: Stu Forster/Getty Images

Celtic’in ikinci periyoda başlaması, oyunun en iyi büyüsünü içeriyordu. Kyogo Furuhashi topu sol ayağına aktardı ve Jack Butland’ın ötesinde harika bir son elde etti. Furuhashi, 2023’te Rangers’a karşı yedi gol attı. Özellikle Rangers’ın stoperi Leon Balogun’un yağmacı Daizen Maeda’yı devirdiği için oyundan atılmasının ardından bu durum ortaya çıktı.

geçmiş bülten tanıtımını atla

Hızlı rehber

Spor son dakika haber uyarılarına nasıl kaydolabilirim?

Göstermek

  • Guardian uygulamasını iPhone’daki iOS App Store’dan veya Android’deki Google Play mağazasından ‘The Guardian’ı arayarak indirin.
  • Zaten Guardian uygulamanız varsa en son sürümde olduğunuzdan emin olun.
  • Guardian uygulamasında sağ alttaki Menü düğmesine dokunun, ardından Ayarlar’a (dişli simgesi) ve ardından Bildirimler’e gidin.
  • Spor bildirimlerini açın.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Rangers’ın başka fikirleri vardı. Tavernier’in 22 yarda ve belirli bir açıdan oyunu mükemmeldi. Sekiz dakikalık ek süre tribünlerde öfkeyi artırdı. Celtic, arka arkaya Old Firm başarılarını garantilemeye devam etti. Bu, kampanya bağlamında oldukça önemli bir kazanım olabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir