Michelle Mone’un Grand National’ı kazanması yarışların korkacağı bir sonuç | Büyük Millet

TNisan başında Aintree’de düzenlenen Grand National, 185 yıllık tarihinin büyük bölümünde “Halkın Yarışı” olarak görüldü ve bunun – en azından bu yıla kadar – 40 veya daha fazla koşucuyla bir engel olması gerçeği de garanti altına alındı. Cheltenham Altın Kupası gibi seviye siklet müsabakalarında görülenden daha geniş bir yelpazedeki yarış sahipleri, dünyanın en ünlü engelli koşu yarışında renklerinin yarıştığını gördü.

Bu da, hayatın diğer alanlarından, spor ve eğlence alanlarından sürekli olarak “ünlü” sahiplerin yıllar boyunca Ulusal koşuculara ve kazananlara sahip olduğu anlamına geliyor.

Hollywood’un (Gregory Peck), futbolun (Sir Alex Ferguson), rugby’nin (Mike Tindall ve James Simpson-Daniel) ve TV’nin (Freddie Starr) büyük isimleri Aintree gösterisine yıldız tozlarından biraz serperken, Rolling’den Ronnie Wood da Stone’un şöhreti, geç bir aksiliğin araya girmesiyle 2019’da kendi yetiştirdiği iğdiş Sandymount Duke’un sıraya girdiğini görmeye günler kalmıştı. Harry Redknapp’tan Shakem Up’Arry, bu yıl 13 Nisan’da yapılacak yarışa katılanlar arasında yer alıyor ve ağırlıklar önümüzdeki hafta Liverpool’da düzenlenecek geleneksel öğle yemeğinde açıklanacak.

Ancak Jonjo O’Neill’in Monbeg Genius’u da öyle; bu at, sporun pazarlama departmanı olan Great British Racing’in Aintree öncesi tanıtım kampanyasını planladığı sırada sahiplerinin listenin başında yer alması pek olası değil.

Britanya At Yarışı Otoritesi, Cuma öğleden sonra geç saatlerde özür dileyen bir ifadeyle yaptığı açıklamada, Barrowman Racing Limited’e ait olan sekiz yaşındaki çocuğun, Michelle Mone ve kocasına ait olan 75 milyon £’luk varlıklar arasında olmadığını doğruladı. Ulusal Suç Dairesi, Kovid-19 salgını sırasında PPE Medpro firmasına verilen 202 milyon £ tutarındaki hükümet sözleşmelerine ilişkin soruşturmaları sürdürürken, Doug Barrowman’ın mahkeme kararıyla “donduruldu”.

Mone ve Barrowman, elbette, KKD Medpro ile bağlantıları nedeniyle aylardır yoğun bir incelemeye tabi tutuldu. NCA soruşturmasına ek olarak hükümet, kontrollerin ardından KKD Medpro’nun önlüklerini reddetmesinin ardından şirketten 122 milyon £ artı masrafların tahsil edilmesi için dava başlattı. Ancak çift, herhangi bir yanlış yaptıklarını şiddetle reddetti ve Barrowman şunu belirtti: “Michelle ve ben, dikkatleri hükümetin (a) ulusal acil durum zamanında KKD tedarikini nasıl ele aldığı konusundaki beceriksizliğinden uzaklaştırmak için kurumaya bırakılıyoruz.”

Monbeg Genius, Newbury’deki değerli Coral Gold Cup’ı 147 puanla son derece umut verici bir üçüncülükle tamamladığı geçen yıl 2 Aralık’tan bu yana pist görmedi. Ulusal ağırlıklar yayınlandığında değişmedi ve özellikle maraton yolculuklarında daha fazla gelişmeye açıkça açık. Bu arada geçen sezonun formu, Mart ayında Cheltenham’da kazanandan 6 lb alırken geçen yılın Grand National galibi Corach Rambler’ın hemen ardından üçüncüyü de içeriyor. Bu yılki Ulusal için sıraya girerlerse iki kat daha fazla kazanmayı bekleyebilir.

Monbeg Genius, Chepstow’da engelleri aştığını hayal etti. Fotoğraf: Steve Davies/racingfotos.com/Shutterstock

Başka bir deyişle, Monbeg Genius’un profili, bir Grand National yarışmacısında görmeyi umabileceğiniz hemen hemen her şeye sahip; buna özgeçmişinde daha önce bir kazanan bulunan bir antrenör de dahil. Son iki yarıştan gece etabında silinmiş olması endişe verici, ancak O’Neill’in onu hazırlamak için hala iki ayı var ve yakın zamanda Cheltenham’da yarışın “neredeyse orada” olduğunu öne sürdü. ırk.

Geçmişte de belirtildiği gibi, National’ın yıl boyunca ulusun dikkatini çeken tek yarış olma statüsünün hem olumlu hem de olumsuz yanları var. Ama bu böyle ve böyle kalacak ve eğer Monbeg Genius 13 Nisan’da start alabilirse, tüm gözler İngiltere’nin en tartışmalı çiftlerinden biri için (başka) yarım milyon sterlin kazanacak olan atın üzerinde olacak. . Bu arada, eğer eve önde gelirse iyi yağlanmış Liverpudlian kalabalığının karşılaması da oldukça canlı olabilir, zira O’Neill ve jokey oğlu Jonjo Jr. çok popüler kazananlar olacaktır.

Hızlı rehber

Greg Wood’un Salı tüyoları

Göstermek

Ayr 1,45 Fiveafterfour 2,15 Netywell 2,45 Artic Row 3,20 Myretown 3,55 Teescomponentstrig 4,30 Cowboy Cooper 5,04 Pitwood Road

Lingfield 1.55 Lileen’e Sor 2.25 Farkında Olun 3.00 Kafa ve Kalp 3.35 Bampton Star (şekerleme) 4.10 Kingofthewest 4.40 Just Over Land

Newcastle 4.24 Rose Light 4.58 Ayı Bernie 5.30 Welcome Dream 6.00 Cusack 6.30 Grant Wood 7.00 Moyola (nb)7.30 Cubanista

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Elbette bugünlerde mal sahipleri için bir “uygun ve uygun” testi mevcut ve bu test, “Genel Uygunluk” başlığı altında “davranış, davranış veya karakteri buna uygun olmayan bir kişi” ifadesini içeren bir maddeyi içeriyor. Kurumun görüşüne göre kayıtlı bir kişiden beklenmesi gereken bu durum uygun görülmeyebilir ve bu nedenle kayıt reddedilebilir.”

Test, bir düzine yıl önce araç sahiplerini kapsayacak şekilde genişletildi ve Barrowman Racing Limited 2021-22 sezonunda kurulduğunda bunun Barrowman ve Mone ile ilgisini düşünmek için çok az neden vardı. Ancak iki buçuk yıl sonra durum biraz farklı ve Monbeg Genius Aintree için yarıştığı sürece BHA, sahiplerine ve “uygunluğunu” nasıl uyguladığına dair sorular sormayı bekleyebilir. -ve-uygun” kurallar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir