Microsoft, 1.900 Activision Blizzard ve Xbox personelini işten çıkarıyor | Microsoft

Microsoft, şirketin oyun bölümünün başkanından gelen dahili bir nota göre bu hafta Activision Blizzard ve Xbox’ta yaklaşık 1.900 kişiyi işten çıkarıyor.

Kesintiler, yaklaşık 22.000 kişiyi istihdam eden genel Microsoft Gaming bölümünün yaklaşık %9’unu temsil ediyor ve işten çıkarmaların çoğu video oyunu yayıncısı Activision Blizzard’da gerçekleşecek. Yan kuruluşun başkanı Mike Ybarra da şirketten ayrılıyor. Microsoft, Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Ybarra, eski Twitter hesabı olan X’te şunları yazdı: “Bugün durumdan etkilenen herkese takımlarına, Blizzard’a ve oyuncuların hayatlarına yaptıkları anlamlı katkılardan dolayı teşekkür etmek istiyorum.” “Blizzard topluluğuna: Ayrıca bugünün Blizzard’daki son günüm olduğunu da bilmenizi isterim.”

Microsoft, Ekim ayında Activision Blizzard için 69 milyar dolarlık anlaşmasını tamamlayarak, sektör lideri Sony ile daha iyi rekabet edebilmek için Call of Duty gibi en çok satan oyunlar ile video oyun pazarındaki ağırlığını artırdı.

Haber, aralarında Alphabet, eBay ve Amazon’un da bulunduğu birçok büyük firmadaki işten çıkarmaların ardından geldi; bu, geçen yıl teknoloji endüstrisinde görülen yaygın budamaların 2024’te de devam edeceğinin sinyalini verdi. Microsoft geçen yıl 10.000 işçiyi işten çıkardı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir