Ottawa yolları finanse etmeyi bırakacak mı? Bakan tartışmalı yorumların ardından baskı yaptı – Ulusal

Çevre Bakanı Steven Guilbeault, federal hükümetin artık yeni yol altyapısını finanse etmeyeceği yönündeki tartışmalı yorumlarıyla ilgili olarak “daha spesifik olması gerektiğini” söyledi.

Guilbeault, Pazartesi günü yapılan ve kafa karışıklığı ve hayal kırıklığıyla karşılanan yoruma açıklık getirmek için Çarşamba günü Ottawa’da gazetecilerle konuştu.

Guilbeault, “Elbette yolları finanse ediyoruz” dedi. “Yolları finanse etmek için programlarımız var, ancak CAQ’un uzun zamandır yapmaya çalıştığı Troisième ipoteği gibi büyük projeler için fonumuz olmadığını söyledik ve belki de geçmişte daha spesifik olmalıydım. uzun yıllar.”

En son Ulusal haberleri alın. Her gün e-postanıza gönderilir.

Bu, Guilbeault’un Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında endişeleri artıran yorumlarının ardından geldi. Daha sonra kendisini “şaşkın” olarak tanımlayan Ontario Başbakanı Doug Ford’dan.

Guilbeault Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Hükümetimiz yeni yol altyapısına yatırım yapmayı durdurma kararı aldı” dedi.

Hikaye reklamın altında devam ediyor

“Aktif ve toplu taşıma ile bölgesel planlama ve yoğunlaştırmaya yapılan yatırımlar sayesinde, karayolu ağını daha fazla genişletmeden ekonomik, sosyal ve insani kalkınma hedeflerimize çok iyi bir şekilde ulaşabiliriz.”

Guilbeault’un Pazartesi günkü basın toplantısı, Liberal hükümetin daha çevre dostu ulaşım biçimleri yoluyla sera gazı emisyonlarını nasıl azalttığını söylediğine odaklandı. Guilbeault, hükümetin Kanadalıları özel araba kullanmaktan toplu taşımaya veya daha aktif ulaşım biçimlerine geçmeye teşvik edecek programlara ve planlara yatırım yaptığını söyledi.

Bakan, teşvikin bir kısmının karayolu ağını genişletmeyi durdurma kararını da içerdiğini söyledi. Daha fazla yol inşa etmenin ve ilave şeritler eklemenin daha fazla araç kullanımını teşvik edeceğini söyledi.

Gelmek için daha fazla

&copy 2024 Global News, Corus Entertainment Inc.’in bir bölümüdür.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir