Rekabet Bürosu, işletmelerin çevrimiçi incelemeler nedeniyle cezalarla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı – Ulusal

Kanada Rekabet Bürosu, çalışanların kendi şirketleri veya rakipleri hakkında yazdığı yanıltıcı veya yanlış çevrimiçi incelemelerin cezalarla sonuçlanabileceği konusunda uyardı.

Federal kurum ayrıca çalışanlarını, bu incelemeleri çevrimiçi olarak yayınlarken kimin için çalıştıkları konusunda şeffaf olmaya çağırıyor.

Perşembe günü yayınlanan bir haberdeYarışma Bürosu, işletmelerin, çalışanlarının kendilerini doğru şekilde tanıtmayan, sosyal medyadaki referansları da dahil olmak üzere her türlü incelemeye dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Büro, yapılan açıklamada “Şirketleri veya rakipleri hakkında çevrimiçi incelemeler yayınlarken, çalışanlar, dürüst görüşlerini sunsalar bile, tanıttıkları iş, ürün veya hizmetle olan tüm bağlantılarını açıklamalıdır” dedi.


Videoyu oynatmak için tıklayın: 'Yeni mahkeme kararı, çevrimiçi incelemeciler için uyarı niteliğindedir'


Yeni mahkeme kararı çevrimiçi incelemeciler için uyarı niteliği taşıyor


Bir çalışanın tüketiciler üzerinde “yanlış veya yanıltıcı” bir izlenim uyandıran bir yorum yazması halinde hem bu kişi hem de şirketi Rekabet Kanunu uyarınca sorumlu tutulabilir. Federal kuruma göre bu, “önemli cezalara” yol açabilir.

Hikaye reklamın altında devam ediyor

Bunu önlemek için Büro, çalışanların şirket veya rakipleri hakkında yorum yayınlarken iş ilişkilerini doğru şekilde açıklamaları için eğitim almalarını öneriyor.

En son Ulusal haberleri alın. Her gün e-postanıza gönderilir.

Büro, “İncelemelerinde iş bağlantılarını açıkça görünür hale getirmek imkansızsa, bunu yayınlamaktan kaçınmaları gerekir” diyor.

Yanıltıcı incelemeleri önlemek için işletmelerin çalışanlara yönelik bir uyumluluk programı da olması gerekir. Ayrıca suiistimalleri tespit etmek için etkili bir izleme sistemine sahip olmaları gerekir.

Rekabet komiseri Matthew Boswell yaptığı açıklamada, “Çalışanlar işletmeyle ilişkilerini açıklamadan yorum yayınladığında tüketiciler yanıltılıyor” dedi.

“Sorunlu incelemelere karşı yaptırım eylemlerini güçlü bir şekilde sürdürmekten çekinmeyeceğiz.”

&copy 2024 Global News, Corus Entertainment Inc.’in bir bölümüdür.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir