Six Nations’dan haberler: Galler, İngiltere’ye karşı ‘korkusuz’ yaklaşımını benimseyecek | Altı Ulus

Alex King, Cumartesi günü Twickenham’da İngiltere ile karşılaşacakları maçta Galler’in “korkusuz” bir yaklaşım sergilemesi gerektiğine inanıyor. Galler, en son 12 yıl önce İngiltere topraklarında oynanan Six Nations maçında zorlu rakiplerini mağlup etmişti. Ve 2015 Rugby Dünya Kupası’nda İngiltere’yi yendikten sonra İngiliz ragbi merkezinde art arda yedi kez kaybettiler, ancak bu kayıpların beşi yalnızca altı puan veya daha azdı.

Galler, İskoçya’ya karşı bir Cardiff klasiğinde sıkışıp kaldıktan sonra Londra’ya gidecek, ancak 27-0’lık geride kalmanın 26 cevapsız puanı, Six Nations’ın gördüğü en büyük geri dönüşü neredeyse tamamladıkları anlamına geliyordu. Bu arada İngiltere, ilk yarıyı geride bırakıp denemelerde geride kaldıktan sonra 27-24 galibiyet kaydetmeden önce Roma’da İtalya tarafından sert bir şekilde itildi.

Galler’in yardımcı antrenörü ve eski Wasps sinek yarı kralı, “(İngiltere) iyi bir takıma sahip; Dünya Kupası’nı üçüncü sırada bitirmek bunun kanıtıdır” dedi. “Bence orada korkusuz bir oyun sergilememiz ve üzerlerindeki baskıyı yeniden uygulamamız gerekiyor. Oyunu İngiltere’ye götürmemiz lazım. Özellikle 70.000 kişi onlara bağırırken, onların ne yaptıklarını görmelerini bekleyemeyiz. Kendimizi nasıl oynamak istiyorsak öyle sunmalıyız ve yanıt vermeye başlamadan önce İngiltere’nin neler yapabileceğini görmek için beklememeliyiz.

“Çocuklara İngiltere’nin iyi bir takım olduğunu ancak yenilmez olmadıklarını göstermek önemli. Gerçek budur. Elbette iyi oyuncuları var ve iyi yönetiliyorlar ama Twickenham sadece başka bir stadyum. Oraya geri dönmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Galce şapkamı oraya sıkı sıkıya taktım. Dünya Kupası’nda önemli maçlar kazandılar ve Güney Afrika’yı kendilerine yaklaştırdılar. Dünya Kupası’nda yakın maçlar kazandılar, bazı maçlarda bitiş çizgisini geçmeyi başardılar. Her takımın olduğu gibi onların da eksikleri var. Cumartesi günü bunları sömürmek bizim elimizde.”

Bu arada Galler teknik direktörü Warren Gatland, kanat oyuncusu James Botham’ın dizinden sakatlanması nedeniyle kadrodan çıkarılması nedeniyle İskoçya maçında en az bir değişiklik yapmak zorunda kalacak. İngiltere kriket yıldızı Ian Botham’ın torunu olan ve Galler’in İskoçya’ya karşı ilk denemesinde gol atan Botham, kulübü Cardiff’te rehabilitasyona girecek. Botham’ın Cardiff’teki meslektaşı Seb Davies kadroya eklenirken, deneyimli Harlequins taraftarı Dillon Lewis de kadroya çağrıldı.

Başka bir yerde, yarı yarıya oynayan Sam Costelow, İskoçya karşılaşmasının devre arasında oyundan çıktı ve King şunu ekledi: “Boynuyla ilgili bir nörolojik sorun nedeniyle değerlendiriliyor. Olumlu tarafı beyin sarsıntısı olmaması. Seçime hazır ama mesele tıbbi protokollerini yerine getirip getirmemesi.” İskoçya karşısında etkileyici bir etkiyle Costelow’un yerini alan eski Bristol beki Ioan Lloyd, bir değişiklik yapılması durumunda 10 numaralı formayı giymenin favorisi olacak.

Bu arada İskoçya, forvet Luke Crosbie ve Richie Gray’in Six Nations’ın geri kalanında elenmesinin ardından daha fazla sakatlık yaşadı. Edinburgh arka kürekçisi Crosbie, Cumartesi günü Galler’e karşı alınan 27-26’lık galibiyetin ikinci yarısında omuz sorunuyla oyundan çıkarken, Glasgow ikinci kürekçisi Gray de ilk yarıda biceps sorunuyla oyundan çıkmak zorunda kaldı.

Yaralanmalar değerlendirildi ve İskoçya Salı sabahı, Cardiff’te başlayan ikilinin turnuvanın geri kalanında sahadan uzak kalacağını doğruladı. İskoçya, geçen hafta sonu açılışında bazı önemli oyuncuları zaten kaçırmıştı; yardımcı kaptan Rory Darge, Aralık ayı sonunda dizindeki sakatlık nedeniyle forma giyecek kadar uygun görülmezken, Toulouse’un bek oyuncusu Blair Kinghorn ve Edinburgh kanat oyuncusu Darcy Graham da bu maçta yer alamadı. Sırasıyla diz ve dörtlü sorunları olan en az ilk iki maçı eledi.

geçmiş bülten tanıtımını atla

İskoçlar, Darge’nin Cumartesi günü Fransa ile Murrayfield karşılaşmasında geri dönecek kadar formda olacağından umutlu, bu da arka sıradaki Crosbie’nin kaybını telafi edecek, Edinburgh kilidi Grant Gilchrist ise cezadan sonra Gray’in yerini alacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir