Thames Water önümüzdeki iki yıl içinde tahmin edilenden daha fazla sızıntı öngörüyor | Thames Suyu

Thames Water’ın, eskiyen borularının yağış nedeniyle sular altında kalmasından sonra, önceden düşünülenden daha fazla su sızıntısı beklediği ortaya çıktı.

İngiltere’nin en büyük su şirketi söylenmiş Düzenleyicilerin, bu mali yılda günde 550 milyon litrelik önceki tahminine göre artık 585 milyon litre sızıntı yapması bekleniyor.

Düzenleyici Ofwat’ın talep ettiği ve müşterilere bilgi sağlayan hizmet taahhüt planında yapılan güncellemede Thames, bir sonraki mali yıl için tahminlerini de yükseltti. Daha önceki tahmin olan 507 milyon litreye göre günde 512 milyon litre ile 530 milyon litre arasında sızıntı bekleniyor.

Revizyon, kanalizasyon boşaltma siciline yönelik kamuoyu ve siyasi öfkenin ortasında, borç yüklü Thames Water üzerinde altyapısına yatırım yapması yönünde daha fazla baskı oluşturacak.

Bu, hükümetin ve düzenleyicilerin su endüstrisini daha sıkı kısıtlamaya çalıştığı bir dönemde geldi. Hafta sonu, bakanların yasadışı kanalizasyon sızıntısını önlemede başarısız olan su şirketi patronlarına ikramiyeleri yasaklamayı planladıkları ortaya çıktı. Bu arada Ofwat, kötü hizmet sağlayan su şirketlerine yönelik yaptırımları açıkladı.

Londra ve Thames Vadisi’nde 15 milyon müşteriye hizmet veren Thames Water’ın güncellenmiş sızıntı rakamları, günde 620 milyon litre sızıntının olduğu 2022-23 mali yılına göre bir iyileşme olduğunu gösteriyor.

The Guardian geçen yıl, Thames’in aniden ayrılan eski genel müdürü Sarah Bentley’nin hükümete, sızıntı hedeflerine ulaşmanın “başarılması çok zor” olacağını söylediğini ortaya çıkardı. O dönemde Bentley, ağdan ve müşterilerin evlerinden gelen sızıntıların şiddetlenmesinden 2022’deki sıcak ve kuru havayı ve ardından yağışlı kışı sorumlu tutmuştu.

Thames Water, o tarihten bu yana, Ocak ayında ağını zorlayan şiddetli sel de dahil olmak üzere yağışlı hava nedeniyle ilerlemenin sekteye uğradığını söyledi. Şiddetli yağmurlar kanalizasyonlarda su baskınlarına neden oldu, hatta pansiyonlardaki tuvaletler tıkandığı için Eton Koleji’nde okul döneminin başlangıcı bile ertelendi.

Thames, yoğun yağışların yüksek su seviyesiyle birleştiğinde “kanalizasyonlarımız ve pompa istasyonlarımız üzerinde büyük baskı” oluşturduğunu söyledi. Şirket, sızıntı rekorunun sorumlusu olarak Londra’nın aşındırıcı toprağının ve başkentin ana şebekesinin neredeyse yarısının 100 yıldan daha eski olduğu altyapısının yaşının olduğunu savundu.

Ancak Thames, 2017 yılında işten çıkışını tamamlayan Macquarie liderliğindeki bir konsorsiyum olan eski sahiplerinin görev süresi de dahil olmak üzere altyapısına yetersiz yatırım yaptığı için eleştirildi.

Şirket şu anda 14 milyar sterlinlik bir borç yığınının altında çalışıyor ve geçen yıl denetçisi, nakit parasının Nisan ayına kadar tükenebileceği konusunda uyarmıştı.

Sel Bakanı Robbie Moore geçen hafta hükümetin ve Ofwat’ın Thames’in sızıntılar, müşteri hizmetleri ve Britanya’nın su yollarını kirletme konusundaki taahhütlerini incelediğini söyledi.

Bir Thames Water sözcüsü şunları söyledi: “Müşterilerimize ve çevreye hizmet etmeyi amaçlayan ve sızıntı performansının iyileştirilmesi de dahil olmak üzere bir dizi alana öncelik veren, yeniden odaklanmış bir geri dönüş planımız var.

geçmiş bülten tanıtımını atla

“2023/24 sezonunun ilk altı ayında iyi bir ilerleme kaydederken, sonbahar ve kış aylarında yaşanan, esas olarak ‘hava durumu’ olmak üzere çevresel etkileri hafifletemedik, bu da dördüncü yılı geride bırakacağımız anlamına geliyor. planladığımız tahminden daha fazla.

“Bunun yanı sıra, varlıklarımızın sağlığı da son yıllarda düşüyor ve mevcut performans zorluklarımızın bir başka nedeni de bu.”

Çevre Ajansı geçen yıl Thames’e, kuraklıkla mücadele için Thames Nehri’nden veya Galler’den su alma projelerinin değerlendirilmesinden önce sızıntı yapan boruları onarmak için daha fazla şey yapması gerektiğini söyledi.

Su kaynaklarının kısıtlı olduğu dönemlerle başa çıkma planları arasında Thames Nehri’nden günde milyonlarca litre su çekilmesi ve bunun yerine arıtılmış atık su kullanılması ve ayrıca Galler’den günde 155 milyon litre su alınması yer alıyor.

Şirket, ortalama yıllık faturalarını Nisan ayından itibaren 15 £ ila 471 £, ardından 2025’ten itibaren beş yıl içinde 175 £ ila 611 £ arasında artırıyor. Aynı dönemde, 4,7 milyar £’u da dahil olmak üzere 18,7 milyar £ harcamayı umuyor. hizmet kalitesini artırmayı ve 54.000 kurşun boruyu değiştirmeyi planlıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir