Ürdün 1-3 Katar: Asya Kupası finali – canlı | Asya Kupası

Önemli olaylar

Ürdün kaptanı Ehsan Haddad konuşuyor. İngilizce çevirisi yok ama evet, açıkça içi boşaltılmış olmalı.

Afif, takım arkadaşları tarafından havaya fırlatılıyor. W. Jordan’ı getirdiği penaltılardaki hat-trick’i (gerçekten dikkate değer) ikinci yarının büyük bölümünde müthişti, kendi ceza sahası içindeki birkaç yorgun dakikayla telafi edildi. Ama yarı finalde Güney Kore’yi şaşkına çevirerek bu gece buna çok yaklaştılar.

TAM ZAMANLI: Ürdün 1-3 Katar

Barsham muhtemelen zaman kaybından dolayı sarı kart görüyor ve sonunda düdük çalıyor. Katar bir kez daha Asya şampiyonu oldu.

90+15 dakika: Hala gidiyoruz…

90+13 dakika: Top havada asılı kalmış gibi görünüyor, yorgun bacaklar topu toynak gibi sallıyor…

90+12 dakika: Ürdün son atak dalgalarını başlatıyor ve Mendes’in kaleyi temizlemesinin ardından korner kullanıyor… ancak Katar bununla başa çıkıyor.

90+10 dakika: Salem sol kanatta üst üste biniyor ama ceza sahasının alt kısmındaki topu pek drama yaratmıyor.

90+8 dakika: Kameraların asık suratlı Jordan hayranlarını bulduğunu gösterin. Ama onların çocukları çok başarılıydı.

AMAÇ! Ürdün 1-3 Katar (Afif 90+5)

Afif bu sefer sağına gidiyor ve üçüncüsüne giriyor. Hala o penaltı kararını anlamaya çalışıyorum; zaten ofsayt değil miydi? Birisi bana yardım etsin, çok fazla olay var. Ah, az önce gösterilen bir VAR tekrarı onun öyle olduğunu açıklıyor. Sadece Açık. Yine de Jordan’ı hissetmem lazım.

Katarlı Akram Afif, hat-trickini penaltı noktasından atarak üçüncü golünü attı. Fotoğraf: Molly Darlington/Reuters
İşte tribünlerden görüntü. Fotoğraf: Rula Rouhana/Reuters
Afif, takım arkadaşları ve taraftarlar kutlama yapıyor. Fotoğraf: Aijaz Rahi/AP
Hat-trick kahramanı. Fotoğraf: Thanassis Stavrakis/AP

Güncelleme tarihi:

Katar’a bir ceza daha!

90+4 dakika: Sözüm Katar’ın bir penaltısı daha var! Afif’in hat-trick yaparak galibiyeti garantileme şansı var.

Güncelleme tarihi:

90+1 dakika: Almoez Ali’nin vuruşuyla Afif kaleyi buldu ancak Katar’ın 11 numaralı oyuncusu sert bir temasla kaleciyi geçemedi ve yere düştü. Ofsayt mıydı? Başka bir olası cezayı kontrol ediyorlar….

Güncelleme tarihi:

90+1 dakika: Alan temizlendi ama korkmayın Jordan taraftarları, 13 dakikalık uzatma süremiz var.

90 dakika: Normal sürenin son dakikasında Jordan’a korner…

89 dakika: Ooooh, hakem ekrana gidiyor; bu sarı kırmızıya dönüşebilir. Düşen Katarlı oyuncu Tarek Salman’dı. Ah, VAR kontrolü tamamlandıktan sonra hakem maçı 11’e 11’de tutmaya karar verdi.

86 dakika: Yazan Al-Naimat, topsuz bir olayda Katar formasını yere düşürdüğü için anlık öfke nedeniyle sarı kart gördü.

85 dakika: Al-Tamari sağ kanattan topla ceza sahasına doğru ilerliyor ancak Waad mükemmel bir performans sergiliyor, sağ kanat oyuncusuna ayak uyduruyor ve kale vuruşunu kazanıyor.

84 dakika: Afif’in topu zayıf ama yakın bir mesafeden sonra ona geri dönüyor. İkinci ortası da fazla isabet aldı ve Jordan sonunda kırıldı…

Güncelleme tarihi:

83 dakika: Afif bir şut atmak için sıraya giriyor ve Yazeed’i iyi bir kurtarışla kurtarıyor, Yazeed de soluna giderek onu uzaklaştırıyor. Köşe.

82 dakika: Almoez, Katar adına atış poligonundan serbest vuruş kazandı.

79 dakika: Salem topu göğsüne indiriyor ve yaklaşık 30 yarda uzaktan sol ayaklı bir piledriver yapmayı deniyor. Hırslı… ve geniş.

77 dakika: Nizar ceza sahasına doğru oynuyor ve Yazan Al-Naimat kafa vuruşunu uzaklaştırmak için ileri atlıyor… ama top dışarı çıkıyor. Jordan tekrar başka bir beraberlik arayışına girdi.

AMAÇ! Ürdün 1-2 Katar (Afif 73)

Oyunun akışına karşı! İlk yarının sonlarında kendini sakatladığından beri adeta bir yolcu gibi görünen Afif, ayağa kalkıp kalecinin sağından bir kez daha şutunu çekiyor. Jordan bu kadar sıkı çalışmanın ardından bir kez daha geride kaldı.

Güncelleme tarihi:

Katar’a penaltı!

Al-Mardi, Ismaeel’i kutuda indirdi ve ona verildi. Bu nasıl bir dönüş.

70 dakika: Aman Tanrım… olası bir Katar penaltısı için VAR incelememiz var…

AMAÇ! Ürdün 1-1 Katar (Yazan Al-Naimat 67)

Gerçekten bunu hak ediyorlar. Sağdan lezzetli bir top geliyor, Yazan muhteşem bir ilk dokunuşla topu kalesinden uzaklaştırıyor ve onu sol ayağının üzerine yerleştiriyor ve topu daha önce yenilmez olan Barsham’ın yanından sol üst köşeye fırlatıyor. Bu nasıl bir vuruş oğlum, bu nasıl bir vuruş.

Jordan’dan Yazan Al Naimat, kendi takımını tekrar dengeye getirmek için topu kaleye gönderiyor. Fotoğraf: Thaier Al-Sudani/Reuters
Fotoğraf: Thaier Al-Sudani/Reuters
Al Naimat kutlama için uzaklaşıyor. Fotoğraf: Molly Darlington/Reuters

Güncelleme tarihi:

64 dakika: Afif, sağ ayağıyla ceza sahasına tehlikeli bir top atmak için sol taraftan müdahale ediyor, ancak top uzaklaştırılıyor. Ancak Katar’ın birdenbire biraz kaybolmuş gibi görünmesiyle Ürdün şu anda hakim durumda.

61 dakika: Barsham’ı geçemezler! Bu sefer Jordan’ın sağından gelen güçlü bir vuruşu engellemek için yakın direğe doğru alçaldı ve ardından Olwan’ın şık bir vuruşu direğin hemen yanından gitti.

60 dakika: Barsham’dan bir kurtarış daha! Korner Al-Arab’a doğru gidiyor, o da ince bir makas vuruşu yapıyor, kaleci topu uzaklaştırmadan önce top çimlere çarpıyor.

59 dakika: Jordan çok baskı yapıyor. Ehsan Haddad sağdan müthiş bir koşu yapıyor ve ilk şutunu çekiyor, Barsham da solunun altından korner atmaya çalışıyor…

Güncelleme tarihi:

57 dakika: Olwan, topu ceza sahasına doğru fırlatıp, ardından da kafa üstü bir vuruş yaparak şimdiye kadarki en muhteşem golü atmaya çalışıyor. Çılgın bir yetenek ama ne yazık ki kale vuruşu.

56 dakika: Salem’in uzun topu Al-Mardi’yi buluyor ancak Katar’a serbest vuruş vermek üzere yola çıkan Salman’ı deviriyor.

52 dakika: Jassem Katar’a gidiyor ve ev sahibi takım bazı yedekler hazırlıyor. Al-Haydos ve Jassem yola çıkıyor, Abdülaziz Hatem ve Ali Assad da görevde.

49 dakika: Tarek’ın bu maçta şu ana kadar faul atışı için çağrılmaması beni biraz şaşırttı; belki tekniği alışılmışın dışındadır ama bana doğru gelmiyor. Başka kimse var mı, yoksa ben sadece sıkıcı biri miyim?

48 dakika: Barsham ceza sahasının hemen kenarında bir top topluyor ve neredeyse tamamen bırakmaya yaklaşıyor.

47 dakika: Jordan arka alanda çalışıyor ama Katar’ın yüksek presiyle soldan bir atış kazanıyorlar.

46 dakika: Tekrar yola çıktık.

Arzudan Kurtulmuş Lusail’e saldırıyor Oyuncular ikinci yarı için sahaya çıkmaya hazırlanırken… Katar’ın arka arkaya Asya Kupası galibiyetlerine 45 dakika kaldı.

Ekrem-kadabra:

İlk Yarı: Ürdün 0-1 Katar

Uzatılan süreye birkaç dakika daha eklendikten sonra devre nihayet sona eriyor. Katar, penaltıyı kazandıktan sonra Afif’in golüyle haklı bir şekilde öne geçti. Şu anda turnuvada altı golü var ve yarının sonlarındaki sakatlık korkusundan sonra devam etmesinde sorun yok gibi görünüyor; hızı ve kurnazlığı sol kanatta ve iç sahada pek çok soruna neden oldu. Jordan devre arasında zaman zaman kayıp gibi görünüyordu ama Ali Olwan sol tarafta onlar için çok çalışıyor ve Al-Tamari’nin son noktaya gelmesi için birkaç iyi top atıyor. İkinci yarıda daha klinik bir dokunuşa ihtiyaçları var.

45+6 dakika: Olwan sol taraftan tekrar ortayı yapıyor ve ceza sahası içinde Al-Tamari’yi buluyor… ancak ilk şutu direğin üzerinden dışarı çıkıyor. Jordan devre arasında biraz ritim buluyor.

45+5 dakika: Yusuf sol ayağıyla sağdan ortayı yapıyor, top Katar kornerine doğru gidiyor. Afif’in topu yakın direkten uzaklaştırılıyor.

45+3 dakika: Jordan’ın devre için en iyi şansı var; Olwan soldan ceza sahasına doğru ilerliyor ve ardından şutu Waad tarafından bloke edilen Al-Tamari için geri adım atıyor. Afif sahada, askerliğini yapıyor.

45+2 dakika: Bu hiç de iyi görünmüyor. Şu ana kadar müthiş bir performans sergileyen Afif, sedyeyle götürülüyor. Ama sonra sahadan çıkarıldıktan sonra kurtuluyor! Yani burada devam edebilir.

Güncelleme tarihi:

45 dakika: Afif, dizini büküyormuş gibi göründükten sonra bir miktar tedavi görüyor ve buna altı dakika daha ekleniyor.

Katarlı Ekrem Afif düşüşün ardından acıyla tepki verdi. Fotoğraf: Thanassis Stavrakis/AP

Güncelleme tarihi:

44 dakika: Afif ortasını yapıyor ama yakın direğe doğru gidiyor. Afif daha sonra Tarek’in ceza sahasına girmesi için küçük ve düzgün bir pas veriyor ve Katarlı oyuncu kenar çizgisinden yere düşüyor… ama bu bir penaltı değil.

43 dakika: Afif’in temposu Jordan’ın sol kanatta başa çıkamayacağı kadar fazla ve Katar’a korner kazandırma konusunda harika bir iş çıkarıyor.

41 dakika: Al-Mardi topu gönderiyor ama Mendes güçlü bir kafa vuruşuyla topu uzaklaştırıyor.

39 dakika: Al-Tamari sağ taraftan Fathy tarafından yere indiriliyor ve Jordan tehditkar bir bölgeden serbest vuruş kullanıyor.

38 dakika: Katar, Al-Haydos’un ortadan kendi başına geçmeye çalışmasıyla bir kontra atak başlatır ve sonuçta başarısız olur.

37 dakika: Sol kanattan Jordan adına Yazan serbest vuruş kazanıyor ancak ikili arasındaki çekişmede Tarek Salman yerde acı içinde kıvranıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir